500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Zeytin

Marka
  • MARMARA BİRLİK
  • TANIMSIZ
  • GAZAL
Tip
  • ADET
  • KOLİ

Zeytin

Zeytin

Doğal zeytin etkileyici tadı ve kokusuyla kahvaltılarda sık sık tercih edilen bir üründür. İster kiloluk zeytin ister plastik kaplar içerisinde düşük gramajlı zeytinler olsun hepsi kahvaltıda gönül rahatlığı ile tüketilebilirler. Kalabalık aileler kahvaltılarda tüketmek için farklı kilolarda zeytinler alabilirler. Kahvaltılarda zeytinlerin tüketilmesi ile sağlıklı öğünler hazırlayabilmek mümkündür.

Etkileyici Görüntüsüyle Yeşil Zeytin

Zeytin çeşitleri arasında siyah ve yeşil zeytin bulunur. Yeşil zeytin günün en önemli öğünü olan kahvaltı için tercih edilen bir üründür. Yeşil zeytin kahvaltıları ek olarak günün her öğünde tüketilebilen bir besindir. Yeşil zeytin tadı ve vücuda sağladığı faydalar ile sık sık tercih edilir. Yeşil zeytin salataların içerisine doğranarak da tüketilebilir. Ayrıca kişilerin damak tadına uygun olarak limon ile soslayarak da yeşil zeytinin tüketilebilmesi mümkündür. Daha doğal ve doyurucu oyunlar için ise yeşil zeytinin üzerine zeytinyağı dökülebilir.

Herkesin Favorisi Olan Siyah Zeytinler

Zeytin satın al seçeneği ile ister yeşil zeytin ister siyah zeytin alabilmek mümkündür. Yeşil zeytin gibi siyah zeytinin de vücuda birçok faydası bulunur. Kahvaltılarda veya tariflerin içerisinde siyah zeytinin kullanılması ile doyurucu öğünler hazırlanabilir. Siyah zeytinle hazırlanabilecek tarifler şu şekilde sıralanabilir:

Siyah zeytinin kullanıldığı ilk tarif zeytinli toplardır. Çekirdeksiz zeytin kullanılarak kısa süre içerisinde enfes Zeytinli toplar hazırlayabilmek mümkündür.
Siyah zeytinin bir diğer kullanım alanı ise zeytinin rondodan çekilmesi ile elde edilen zeytin ezmesidir. Zeytin ezmesi özellikle kahvaltılarda ekmeğin üzerine sürülerek tüketilebilir.
Zeytin ayrıca kek ve çörek gibi tatlılarda da kullanılabilir.

Zeytinin Faydaları Nelerdir?

Zeytin al seçeneği ile kahvaltılarda tüketebilmek ve etkileyici tarifler hazırlayabilmek için farklı zeytinler alınabilir. Zeytin hem etkileyici tadı hem de vücuda sağlamış olduğu faydalar nedeniyle sıkça tercih edilir. Zeytin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Zeytin içerisinde bulunan e vitamini nedeniyle sindirimi kolaylaştırır ve midede oluşan problemlerin önüne geçer
Ayrıca zeytin içerisinde bulundurduğu yani nedeniyle saça ve cilde iyi gelir. Zeytinyağının saçta ve ciltte kullanılması ile cildin daha canlı hale gelmesi ve saçların neme doyması sağlanır
Zeytinli ayrıca antioksidan bakımından zengin bir üründür ve kanser gibi pek çok hastalığın engellenmesini de sağlar
Düzenli olarak zeytin tüketen kişiler daha çabuk kilo verebilirler. Çünkü zeytin uzun süre tok kalmanızı sağlayan bir üründür. İster kahvaltılarda ister ara öğünlerde zeytin tüketilerek hem doyurucu öğünler hazırlanabilir hem de daha kısa süre içerisinde kilo verilebilir.
Zeytinin vücuda sağladığı bir diğer fayda ise kalp sağlığını korumasıdır. Düzenli olarak zeytin tüketimi sonucunda kalp krizinin ve damar tıkanıklığının önüne geçilebilir
Zeytin ayrıca sahip olduğu doymamış yağlar nedeniyle kanda bulunan basıncın dengelenmesini sağlar
Hem hastalıkların tedavisinde hem de vücuduna ihtiyacı olan vitaminlerin alınmasında zeytin tüketilebilir. Zeytin başta e vitamini olmak üzere D ve a vitaminleri bakımından da zengin olan bir üründür. Bu nedenle zeytin tüketilerek vücudun gelişmesi ve kemiklerin daha sağlıklı hali gelmesi sağlanabilir
Zeytin içerisinde bulunan vitaminler nedeniyle beyin gelişimine de oldukça faydalıdır.
Siz de ister ara öğünlerde sade olarak isterse tariflerin içerisinde zeytin tüketerek daha sağlıklı vücuda sahip olabilirsiniz. Ayrıca gelişim çağındaki çocuklara zeytin yedirilerek hem bedensel olarak hem de zihinsel olarak gelişmelerini sağlayabilirsiniz.

Zeytin Nasıl Saklanır?

Zeytinin tüketilmesi kadar nasıl muhafaza edileceği de oldukça önemlidir. Özellikle kiloluk olarak alınan zeytinlerin muhafazasına oldukça önem gösterilmelidir. Aksi halde zeytin kısa süre içerisinde bozulabilir ve tüketime uygun olmayabilir. Zeytin muhafazası için dikkat edilmesi gereken noktalar ise şöyle sıralanabilir:

Zeytinin bozulmadan saklanabilmesi için kullanıldıktan sonra hava almayan bir kap içerisinde saklanması gerekir. Özellikle büyük tenekelerde veya kaplarda alınan zeytinleri bozulmaması için içerisine zeytinyağı eklenmesi de önerilir. Zeytinyağı hem zeytinin daha uzun süre kullanılmasını sağlayacak hem de zeytinin küflenmesinin önüne geçecektir.
Yeşil zeytin ise salamura suyunun içerisinde saklanması gereken bir zeytin türüdür. Salamura suyuna ek olarak yeşil zeytinin daha uzun süre saklanabilmesi için içerisine limon suyu eklenebilir.
Limonun uzun süre tüketilebilmesi için güneş ışığı görmeyen serin ve kuru bir ortamda saklanması oldukça önemlidir. Ayrıca zeytini kullanıldıktan sonra mutlaka ağzının kapalı olması gerekir.