500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Yumuşatıcı

Marka
 • PERSİL
 • VİKİNG
 • TANIMSIZ
 • BİNGO HAYAT KİMYA
 • UNİ BABY
 • VERNEL
 • PEROS
 • YUMOŞ
 • ABC
 • BİNGO
Tip
 • ADET
 • KOLİ

Yumuşatıcı

Yumuşatıcılar

Yumuşatıcı çeşitleri ile kıyafetlerin daha güzel kokabilmesi ve daha hijyenik hale getirilebilmesi mümkündür. Yumuşatıcılar kıyafetlerin daha temiz kokmasını ve daha hijyenik olmasını sağlayan temizlik ürünleridir. Bu ürünleri kullanarak kıyafetlerinizin uzun süre misler gibi kokmasını sağlayabilmeniz mümkündür. Yumuşatıcılar kıyafetlerin daha güzel kokmasını sağladığı gibi kumaşlarının da daha yumuşak olmasına olanak sağlar. Ayrıca yumuşatıcıların kullanıldığı kıyafetlerin diğer kıyafetlere oranla daha pürüzsüz oldukları da görülmüştür. Çok fazla kırışan kıyafetlerde yumuşatıcıların kullanılması ile ütü etkisi yaratılabilmesi de mümkündür. Yumuşatıcı kullanılarak yıkanan kıyafetler makineden çıktıkları andan itibaren sanki üçlülermiş gibi kolaylıkla kullanılabilir ve sizi ütü yapma derdinden kurtarabilirler.

Pürüzsüz Kıyafetler İçin Yumuşatıcı

Yumuşatıcı nasıl kullanılır sorusu kıyafetlerinin daha güzel kokmasını ve daha pürüzsüz olmasını isteyen kişiler tarafından sıkça sorulur. Yumuşatıcılar çamaşır makinelerinin içerisine eklenerek kullanılabilen deterjan türleridir. Bu deterjan türleri çamaşır makineleri için mutlaka kullanılması gereken ürünlerdir. Ayrıca çamaşırlarınız güzel kokuya sahip olamadığı gibi daha kısa sürede de yıpranacaktır. Başka kıyafetler olmak üzere tekstil ürünleri iç çamaşırları gibi ürünlerin de temiz kokması için kokulu yumuşatıcılar kullanılabilir. Lavanta orman kokuları ve Bahar kokuları gibi pek çok kokunun kullanılması ile elde edilen yumuşatıcılar ile kıyafetleriniz dolapta da uzun süre kokulu şekilde muhafaza edilebilecektir.

Kokusuz Versiyonuyla Doğal Yumuşatıcılar

Yumuşatıcı markaları kokulu ve kokusuz pek çok yumuşatıcı üretirler. Farklı kokular ile satışa sunulan yumuşatıcılar kıyafetlerin güzel kokmasını ve dolapta saklanırken de uzun süre ferah bir koku yaymasını sağlamak için kullanılır. Ancak bazı yumuşatıcıların içerisinde bulunan ve ürüne koku veren kimyasalların kişilere alerji yapabildikleri görülür. Alerjik bir bünyeye sahip olan kişiler kokusuz yumuşatıcıları tercih edebilirler. Kulpsuz yumuşatıcılar kullanılarak hem çamaşırların kullanım sürelerinin uzatılması sağlanabilir hem de ciltte alerji yapmasının önüne geçilebilir. Kokusuz yumuşatıcılar ayrıca bebeklerin kıyafetlerinde de sıkça tercih edilirler. Bebeklerin cildi oldukça hassas olduğu için kokusuz yumuşatıcı kullanılarak temizlenmeleri daha doğru olacaktır. 

Yumuşatıcı Ne Kadar Kullanılır?

Yumuşatıcı ne kadar konur sorusu kıyafetlerinizin süre kullanmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulur. Yumuşatıcılar çamaşır makineleri için olmazsa olmaz ürünler halini almışlardır. Bu nedenle çamaşır yıkanırken yumuşatıcı eklenerek hem koku hem de dayanıklılık bir arada sağlanabilir. Yumuşatıcı çamaşır makinesine konulurken yumuşatıcı şişesinin üzerinde bulunan ölçek kullanılabilir. Yıkanacak olan çamaşırın çokluğuna veya lekelerin büyüklüğüne göre de yumuşatıcı miktarı arttırılıp azaltılabilir. Siz de hem kıyafetlerinizi uzun süre kullanabilmek hem de kıyafetlerinizin daha güzel kokmasını sağlayabilmek için uygun miktarda yumuşatıcı kullanmalısınız. Yeterli miktarda kullanılan yumuşatıcılar ile kırışmayan ve dolapta uzun süre beklese dahi güzel kokan kıyafetlere ve tekstil ürünlerine sahip olabilirsiniz.

Makinelerde Yumuşatıcıların Kullanılması

Yumuşatıcı nereye dökülür sorusu da çamaşır yıkarken sık sık sorulan sorular arasında yer alır. Yumuşatıcılar uygun miktarda kullanılmaları durumunda kıyafetlerin ömrünü koruyan ve kırışmasını önleyen ürünlerdir. Bu nedenle yumuşatıcıların çamaşır makinesi içerisinde hangi bölmeye konulması gerektiği sık sık merak edilir. Çamaşır makinelerinin içerisinde sıvı deterjan toz deterjan ve yumuşatıcıların konulabilmesi için farklı gözler bulunur. Çamaşır makinelerinde yumuşatıcı gözü farklılık gösterse de genellikle ortada yumuşatıcıların koyması için bir göz ayrılmıştır. Yumuşatıcılar için ayrılan göze bir kapak yumuşatıcı dökülmesi yeterli olacaktır. Çamaşır makinesi çalıştırıldıktan sonra deterjanı ve yumuşatıcı makinenin içerisine alacak bu sayede hem temiz hem de mis gibi kokan kıyafetler ile karşılaşabilmek mümkün olacaktır.

Uzun Ömürlü Kıyafetler Için Yumuşatıcılar

Yumuşatıcılar kokulu ve kokusuz versiyonları ile dikkat çeken ürünlerdir. Kokulu ve kokusuz olarak satışa sunulan yumuşatıcı var kullanım alanına göre seçilerek kullanılabilir. Özellikle tekstil ürünleri ve havluları yıkamak isteyen kişiler kokulu yumuşatıcılardan faydalanabilirler. Kokulu yumuşatıcıların kullanılması ile havlular ve tekstil ürünleri uzun süre mis gibi kokacağından kullanan kişilerin temizlik hissini daha yakından fark etmelerini sağlayacaktır. Kokusuz yumuşatıcılar ise alerjik ciltlerde ve bebek kıyafetleri iç çamaşırları gibi hassas ürünlerde kullanılması önerilen yumuşatıcı türleridir. Yıkanacak ürün türüne göre seçilen yumuşatıcılar ile kırışmayan güzel kokan ve pürüzsüz kıyafetlere sahip olabilmek mümkündür. Kokulu ve kokusuz versiyonları ile dikkat çeken yumuşatıcılardan istediğiniz çeşitleri seçebilirsiniz. Yumuşatıcılar seçilirken kokusuna da dikkat edilmelidir. Sevmediğiniz kokuya sahip bir yumuşatıcıyı uzun süre kullanmak istemeyeceğinizden sevdiğiniz ve ferah kokan yumuşatıcıları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Yumuşatıcıların seçimi kadar yumuşatıcı fiyatları da araştırılan konular arasındadır. Yumuşatıcıların fiyatlarının değişmesinin nedenleri arasında ilk sırada ürünlerin kokulu mu yoksa kokusuz mu oldukları yatar. Ardından ürünün kaç kilogram olarak satışa sunuldu da fiyatını etkileyen bir diğer maddedir. Siz de bütçenize uygun yumuşatıcıları seçerek mis gibi kokan ve giydiğinizde ferah hissetmenizi sağlayan kıyafetlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca yastık yorgan gibi ürünlerde kokulu yumuşatıcıların tercih edilmesiyle güzel kokan yataklar da yatabilmeniz de mümkün olacaktır. Özellikle çok fazla misafir ağırlayan kişilerim kokulu yumuşatıcılarla tekstil ürünlerini yıkamaları önerilir. Bu sayede bu ürünleri kullanan misafirler mis gibi kokan tekstil ürünlerini kullanmaktan mutluluk duyacaklardır.