500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Yap-Boz Oyuncaklar

Yap-Boz Oyuncaklar

İlgili sonuç bulunanamıştır

Yap-Boz Oyuncaklar

Yap boz oyuncaklar her yaştan bir gün oynayabileceği oyuncak türleridir. Bu oyuncak türleri her yaştan çocuğun kullanabileceği şekilde üretilirler. Siz de çocuğunuz zihinsel ve fiziksel olarak gelişmesi için yapboz oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Zihinsel Gelişim İçin Yapbozlar

Yapboz oyuncaklar farklı markalar tarafından üretilirler ve eğitici oyun araçları arasında gösterilirler. Özellikle küçük yaştaki çocukların zihinsel olarak gelişmeleri ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri için bu oyuncaklarla oynamaları önerilir. Yapboz oyuncak çeşitleri çocukların hem eğlenmesini hem de bu süre zarfında fiziksel olarak gelişmesini sağlarlar. Çocukların yapboz yaparken eğlenebilmesi için bilgi alanlarına hitap eden yapbozları tercih etmekte fayda vardır. Çocuğun sevdiği bir çizgi film karakteri veya müzik aletinin resmi bulunan yapbozlar çocukların dikkatini daha fazla çekecektir. Bu sayede çocuklar yapbozu yaparken eğlenip bitirmek için hevesle hareket edeceklerdir.

Eğitici ve Eğlenceli Yapbozlar

Yapboz oyuncağı kız ve erkek çocukları ilgi alanlarına yönelik tasarlanırlar. Bu yapbozlar çocukların hayal gücünü geliştirebilmek için üretilen eğitici oyuncaklardır. Bu oyuncak türleri arasında doğa manzarası ve hayvanlar bulunan yapbozlar daha çok ilgi çekerler. Rengarenk olarak tasarlanan bu yapboz çeşitleri sayesinde çocukların el ve beyin koordinasyonunda gelişmesi sağlanır. Yapbozlar genellikle 10 parçayla 1000 parça arasında değişen oyuncak türleridir. İlk defa yapboz yapan çocukların sıkılmaması için daha az parçalı yapbozların alınması önerilir. Bu sayede çocuklar sıkılmadan yapbozu tamamlayacaklardır.

Renkli Yapbozlar ile Renkli Dünyalar

Yap boz tercihi çocuğun ilgi alanına yönelik belirlenmelidir. Çocuk ilgi alanına yönelik bir yapbozu tamamlamak için daha hevesli olacaktır. Yapbozlar eğlenceli olduğu kadar eğitici de oyuncaklardır. Farklı parçalara ayrılan yapbozlar bu parçaların bir araya getirilmesiyle ortaya bir resim çıkarılması amacıyla tasarlanmış oyuncaklardır. Çocuklar bu rengarenk yapbozları tamamlayabilmek için yapboz üzerine odaklanır ve bu sayede dikkat eksikliği gibi sorunların üstesinden gelmeyi başarır. Çocuğun ilgi alanına yönelik olarak seçilen bir resimden oluşan yapboz sayesinde çocuğun görsel hafızası da gelişecektir. Yapbozu yapmaya çalışan çocuklarım problemler karşısında çözüm yeteneklerini daha da geliştiği görülür.

Sosyal Ortamlar İçin Yapboz Blokları

Yap boz bloklar eğitici oyuncak türleri arasında gösterilir. Bu bloklar genellikle ahşap veya plastik kullanılarak elde edilen oyuncaklardır. Oyuncaklardan olan parçaları bir araya getirerek yeni şekiller oluşturabilmek mümkündür. Çocuklar şekilleri oluşturabilmek için parçalara odaklanır ve bu sayede el göz koordinasyonunu geliştirirler. Ayrıca çocukların daha keyifli vakit geçirebilmesi için yapboz blokların yapımında ailesinden yardım alması önerilir. Ailecek yapboz bloklarının yapılması ile hem çocuğun sosyal ortamlarda daha rahat hareket etmesini sağlanması hem de ailesiyle daha keyifle vakit geçirebilmesi mümkün olacaktır. Yapboz blokları ailesi ile tamamlayan çocuklar problemler karşısında bir daha özgüvenli olup olayları kavrama konusunda da yaşıtlarına oranla daha iyi konumda bulunurlar.

Hayal Gücünü Geliştiren Yapbozlar

Yap boz oyuncak kullanımı çocuklara sağladığı faydalar nedeniyle tercih edilir. Yapbozlar seçilirken çocukların yaş gruplarına uygun yapbozların seçilmesi oldukça önemlidir. 2 yaşından itibaren çocuklar 5-10 parçadan oluşan yapbozları yapmaya başlayabilirler. Çocuklar 5-6 yaşına geldiklerinde ise 60 parçalı yapbozlara kadar yapbozları kolaylıkla tamamlayabilirler. Yap boz oyuncak tercihi anasınıfı üzerindeki çocuklar için 100 parçaya kadar çıkartılabilir. Çocuklar ilkokula başladıkları andan itibaren 100 ila 200 parça arasındaki yapbozları yapabilir seviyede olurlar. Çocukların ortaokul çağına geçmesi ile birlikte 500 illa bin parça arasındaki yapbozları kolaylıkla yapabildikleri görülmüştür. Çocuklar için yapboz seçilirken yaş grubuna uygun parça sayısı bulunan yapbozların seçilmesi daha doğru olacaktır. Bu sayede çocuklar yapboz yaparken sıkılmayın eğlenceli vakit geçirebilecektir. Ayrıca yaş grubuna uygun olarak seçilen yapbozlar sayesinde çocukların zihinsel olarak gelişmesi ve ev göz koordinasyonlarının da olumlu yönde gelişim göstermesi mümkün olacaktır. Ayrıca yapboz yaparak çocukların ailesi ile birlikte vakit geçirebilmesi de mümkün olmaktadır. Çocuğunuzun ilgi alanına göre bir yapboz seçmeniz durumunda ailecek bu yapbozu yaparken keyifli vakit geçirip çocuğunuzla daha sağlıklı iletişim kurma şansı elde edebilirsiniz.