500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Pratik Tatlı Grubu

Marka
 • İNCİ
 • ÜLKER
 • ÜÇEL
 • NEVZAT
 • ERDİNÇ
 • KENTON
 • TANIMSIZ
 • PAKMAYA
 • DR.OETKER
Tip
 • PAKET
 • ADET
 • KOLİ

Pratik Tatlı Grubu

Pratik Tatlı Grubu

Tatlı yapımı sebze yemeklerine ve et yemeklerine kıyasla daha zordur. Özellikle şerbetli tatlılar ve sütlü tatlılar hazırlanabilmesi için pek çok aşamadan geçirilmesi gereken tatlı türleridir. Ancak bu tatlıları hazırlamak için vakti olmayan kişiler hazır tatlılar alabilirler. Hazır olarak satışa sunulan tatlılar sütle karıştırılarak veya şerbet ile tatlandırılarak kullanılan tatlı türleridir. Bu tatlılar pratik ve lezzetli olmaları nedeniyle her kesimden insan tarafından sıkça tercih edilir.

Tatlıların Olmazsa Olmazı Pudra Şekeri ve Vanilin

Pudra şekeri başta sütlü tatlılar olmak üzere pek çok tatlı tarifinde kullanılan ve tatlı yapımında yardımcı malzemeler kategorisinde yer alan bir üründür. Pudra şekeri aslında toz şekeri belirli işlemlerden geçirilmesi sonucunda elde edilen bir şeker türüdür. Pudra şekerinin elde edilebilmesi için öğütülen toz şeker içerisine bir miktar Mısır nişastası eklenmesi gerekir. Mısır nişastası ve öğütülmüş toz şekerin karıştırılması ile pudra şekeri elde edilir. Pudra şekeri al işlemini gerçekleştirerek kurabiyelerde ve tatlılarda kullanmak üzere paketler içerisinde satılan pudra şekerlerini alabilirsiniz. Pudra şekerleri kullanıldıkları ürünlere hem lezzet hem de tat veren ürünlerdir. Toz şekerin öğütülmesi ile elde edildiği için toz şekerden daha ince bir kıvama sahip olan pudra şekeri tatlıların üzerinde de sıklıkla kullanılır. Özellikle elmalı kurabiye veya pastaların üzerine ince bir tabaka halinde pudra şekeri dökülerek hem şık bir görünüm elde edilir hem de hazırlanan ürünlerin daha hoş bir tada sahip olmaları sağlanır. Pudra şekerini ek olarak tatlıların daha hoş bir tada ve kıvama sahip olması için vanilin de kullanılır. Vanilin al seçeneği ile tatlılardan kurabiyelere kadar pek çok alanda kullanılabilecek bir malzemeye sahip olabilirsiniz. Vanilin kullanarak kurabiye ve tatlılarınızın hem daha güzel kokmasını hem de daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca vanilin ekleyerek hazırlamış olduğunuz sütlü tatlıları daha kıvamlı bir hale gelmesine de olanak sağlayabilmeniz mümkündür.

Soğuk Tatlılar Için Krem Şanti

Paket tatlılar kullanımı kolaylıkları nedeniyle sıkça tercih edilen tatlı türleridir. Hazır paketler içerisinde satılan bu tatlıların süt veya şerbet ile dakikalar içerisinde hazır tatlı yapımı mümkün olabilir. Alınan paket tatlıları daha şık bir görünüme sahip olması için ise krem şanti kullanılabilir. Krem şanti irmik helvasının üzerine konulmasında profiterolün içerisinde kullanılmasına kadar pek çok alanda kendine yer edinmiş bir malzemedir. Krem şanti al seçeneği ile keklerinizde ve pastalarınızda süsleme yapmak amacıyla krem şanti alımı gerçekleştirebilirsiniz. Krem şanti kek ve pastaların süslemesinde kullanıldığı gibi içerisinde de kullanılarak daha kıvamlı tatlılar elde edilmesini sağlar. Krem şantinin bir diğer kullanım alanı ise soğuk tatlılardır. Özellikle yaz aylarında içimizi ferahlatması için soğuk tatlılar tüketmek isteyebilirsiniz. Soğuk tatlılar tüketirken tatlılarınızın daha hoş bir aramaya sahip olabilmesi ve daha güzel görünebilmesi için krem şanti kullanmanız gerekir. Krem şanti ile süslemiş olduğunuz tatlılar hem göze hem de damağa hitap edecektir. Hazır paketler içerisinde satılan krem şanti soğuk süt veya soğuk su ile dakikalar içerisinde hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz krem şantili tatlılar ile sevdiklerinizin ve ailenizin keyifli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Pofuduk Tatlılar Için Kabartma Tozu

Kabartma tozu hamurların daha pofuduk hale gelmesi için kullanılan bir malzemedir. Özellikle keklerin daha fazla kabarması için içerisine kabartma tozu eklenir. Kabartma tozu eklenen kekler kabaracak ve yumuşak bir kıvam alacaktır. Kabartma tozu al seçeneği ile almış olduğunuz kabartma tozlarını ayrıca kurabiye ve poğaça yapımında da kullanabilirsiniz. Kabartma tozu kullanıldığı hamurun kabarmasını ve daha yumuşak bir kıvama gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca kabartma tozu kullanılan ürünler hacimce büyüyüp daha hafif bir kıvama gelirler. Siz de keklerinizin daha fazla kabarmasını ve poğaçalarınızı daha büyük olmasını istiyor iseniz kabartma tozundan faydalanabilirsiniz.

Tatlıların ve Sosların Olmazsa Olmazı Mısır Nişastası

Mısır nişastası kullanımı farklı alanlara yayılan bir üründür. Mısır nişastası öncelikle sosların hazırlanmasında tercih edilen bir malzemedir. Ayrıca mısır nişastası kullanarak hazırlamış olduğunuz çorbalara daha yoğun bir kıvam katabilirsiniz. Yemeklerde ve soslarda kullanımına ek olarak mısır nişastasının tatlılarda da sıkça kullanıldığı görülür. Özellikle tatlılara kıvam vermesi için hazırlanan jölenin içerisinde bulunan mısır nişastası jölenin kıvam almasını sağlar. Ayrıca mısır nişastası kullanılarak pratik muhallebiler de hazırlanabilir. Siz de mısır nişastası olarak yemeklerde soslarda ve tatlılarda kıvam ve tadı bir arada yakalayabilirsiniz