500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Sıvı El Sabunları

Marka
 • FAX
 • TANIMSIZ
 • TEX KİMYA
 • EYÜP SABRİ
 • DF
 • TEX
 • HOBBY
 • SALOON
 • ACTİVEX
 • DURU
 • DÜŞLER BAHÇESİ
Tip
 • PAKET
 • ADET
 • KOLİ

Sıvı El Sabunları

Sıvı El Sabunları

Sıvı el sabunları sabun çeşitleri içerisinde yer alır. Sabunlar kullanılarak ellerde hijyeni sağlayabilmek mümkündür. Farklı kokulara sahip olan sıvı sabunlar ile hem daha güzel kokabilmek hem de ellerde bulunan mikropları öldürebilmek mümkündür.

Ferah Kokular İçin Kokulu Sabunlar

Sıvı sabun çeşitleri içerisinde mis kokuları ile dikkat çeken kokulu sıvı sabunlar da bulunur. Farklı kokuları ile dikkat çeken sıvı sabunlar ile ellerin daha temiz kokabilmesi sağlanır. Kokulu olarak hazırlanan sıvı sabunlar genellikle Gül ve lavanta gibi çiçeklerin özleri kullanarak elde edilir. Çiçek kokularına ek olarak başta çilek olmak üzere Hindistan cevizi gibi pek çok meyve de kullanılarak kokulu sabunlar hazırlanır. Meyve kokusunu veya çiçek kokusunu sevmeyen kişiler ise klasik beyaz sabunları tercih edilebilirler. Klasik beyaz sabunlar hem ferahlatıcı kokuları hem de herkes tarafından beğenilmeleri nedeniyle sıkça tercih edilirler. Daha egzotik kokular isteyen kişiler ise avokado mango gibi aromatik meyvelerin kullanıldığı sıvı sabunları tercih edebilirler.

Sıvı Sabunlar ile El Temizliği

Sıvı sabun nasıl kullanılır sorusu sıvı sabun almak veya kullanmak isteyen kişilerin sorduğu sorular arasındadır. Sıvı sabunlar kullanım kolaylıkları ve hijyenik olmaları nedeniyle evlerden işyerlerine kadar pek çok mekanda kullanılabilirler. Plastik veya cam kapları içerisinde kullanıma sunulan sıvı sabun var bastıkça sabun gelen bir mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizmanın altına bir elini dayayıp diğer elle şişenin üstüne basıldığı takdirde sıvı sabunun ele akması sağlanır. Sıvı sabun helal kıldıktan sonra ılık su ile köpürtülmelidir. Köpüren sıvı sabunla eller 30-40 saniye kadar ovalanır. Ovalama işleminin ardından ellerde sabun kalmaması için durulama işlemi gerçekleştirilir. Kullanılan sıvı sabun sayesinde eldeki mikropların öldürülmesi ve daha hijyenik ellere sahip olabilmek mümkündür. Özellikle işten veya okuldan gelindiğinde ilk olarak ellerin sıvı sabunlar ile yıkanması önerilir. Bu sayede dışarıdan eve herhangi bir bakteri veya mikrop getirilmesinin de önüne geçilebilir.

Sıvı Sabunlar ile Cilt Temizliği

Sıvı sabun ile yüz yıkanır mı sorusu sıvı sabun almak isteyen kişiler tarafından sorulan bir sorudur. Sıvı sabunlar koku içeren ürünlerdir. Bu nedenle parfüme alerjisi olan kişilerin sıvı sabunlar ile yüzlerini yıkamaları önerilmez. Ancak parfüme alerjisi bulunmayan kişiler sıvı sabunlar ile yüzlerini yıkayabilirler. Güneş ışığı rüzgar ve kötü hava koşullarını nedeniyle ciltte yağ veya kir birikebilir. Ciltte yağ ve kirin birikmesi sonucunda sivilceler ve siyah noktalar meydana gelir. Sivilce oluşumunun önüne geçilebilmesi için doğal el sabunları ile cildin temizlenmesi sağlığını verir. Sıvı sabunla cilt temizlendikten sonra uygun bir nemlendirici ile cildin nemlendirilmesine özen gösterilmelidir.

Sağlıklı Vücut İçin Sıvı Sabunlar

Bakım sunan sıvı sabunlar ile cilt ve vücut temizliği gerçekleştirilebilir. Vücutta kir veya birikmesi sonucunda kötü kokular meydana gelebilir. Bu kötü kokulardan arınabilmek ve vücudun daha temiz kokmasını sağlayabilmek için sıvı sabunlardan faydalanılabilir. Vücut temizliği için özel olarak tasarlanmış olan sıvı sabunlar kullanılarak vücudun temizlenmesi ve vücuda bakım yapılması sağlanabilir. Bakım yapılmasını sağlayan sabunlar köpürtülerek vücuda uygulanır. Köpürtme işlemini yapılabilmesi için vücutta kullanılabilecek süngerlerin veya liflerin kullanılması öneridir. Temiz lifler ve süngerler kullanılarak sıvı sabunlar köpürtülüp cildin temizlenmesi sağlanır. Cildin temizlenmesine ardından ılık su ile güzelce durulanması ve vücutta sabun kalıntısı bırakılmaması gerekir. Vücudun sıvı sabunlar ile güzele temizlenmesiyle hem daha güzel kokabilmek hem de daha hijyenik hissedebilmek mümkündür. Siz de hem vücudumuza bakım yapmak hem de bakterilerden kurtulmak istiyor iseniz bakım yapmanıza olanak sağlayan sıvı sabunları kullanabilirsiniz.

Sıvı Sabunların Fiyatlandırılması

Sıvı sabun fiyatları alınacak ürünün özelliklerine göre farklılık gösterir. Sabunun içerisinde koku sağlamaya yarayan meyve çiçek ve egzotik aromalı ürünler gibi pek çok ürün kullanılabilir. Bu ürünlerin kullanılması ile sıvı sabunların daha güzel kokması sağlanır. Ancak koku vermesi için sıvı sabunları eklenen bu ürünler sıvı sabunların fiyatlarının değişmesini sağlar. Kokuya ek olarak ürünlerin gramajları da fiyatların değişmesindeki önemli etkenlerden birisidir. Evlerde veya işyerlerinde kullanılmak üzere 500 mililitreden 10 litreye kadar pek çok farklı gramajda el sabunu alabilmek mümkündür. Tek kişilik ortamlarda kullanılmak üzere 500 mililitrelik sıvı sabunlar önerilirken kalabalık aileler ve işyerleri için 5 ya da 10 kilogramlık sıvı sabunlar önerilmektedir. Sıvı sabunların fiyatlarının değişmesine neden olan bir diğer etken ise sabunun cam şişede mi yoksa plastik şişede mi sunulduğudur. Cam şişe içerisinde satışa sunulan sıvı sabunlar plastik şişelere göre daha şık görünümlere sahiptirler. Şık görünümlere sahip olan cam şişedeki sıvı sabunlar plastik şişedeki sıvı sabunlara göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Siz de bütçenize uygun gramajdaki ve tasarımdaki sıvı sabunları seçerek temiz bir ortam yaratabilirsiniz.