500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Şeker-Un

Marka
 • ERDİNÇ
 • SİNANGİL
 • SÖKE
 • BAŞAK
 • DR.OETKER
 • BALKÜPÜ
 • PAKMAYA
 • ALTUN
 • İNCİ
 • TANIMSIZ
Tip
 • ADET
 • KOLİ

Şeker-Un

Şeker Un

1 kg şeker al seçeneği ile mutfak için olmazsa olmaz şekerlere sahip olunabilir. Kullanılarak kurabiye tarifi baklavaya kadar pek çok tatlının hazırlanabilmesi mümkündür. Şeker ayrıca içeceklerin tatlandırılmasında ve cilt bakımında da kullanılan ürünler arasındadır. Farklı kullanım alanları ile dikkat çeken şeker kullanılacak alana göre farklı ağırlıklarda alınabilir.

Şeker Seçimi

Şeker mutfakları için olmazsa olmaz ürünler arasında yer alır. Bu ürün toz şeker ve küp şeker olmak üzere farklı şekillerde üretilir. Şekerin şekline bağlı olarak kullanım alanlarında da bazı farklılıklar meydana gelir. Özellikle şerbetli tatlıların hazırlanabilmesi için toz şeker daha doğru bir seçenek olacaktır. Toz şeker alarak bayram için enfes baklavalar hazırlayabilmek mümkündür. Hazırlanacak olanın baklavanın kaç tepsi olduğuna göre alınması gereken şeker miktarda değişim gösterir. Aile için hazırlanan baklavalar için 2 kg şeker al işlemi gerçekleştirilebilir. 2 kilogram şeker satın al işlemi bayram günlerinin vazgeçilmezi olan baklavalardan tepsi tepsi hazırlayabilmek mümkündür. Şeker evlerde kullanılabildiği gibi üretim tesislerinde de kullanılan bir üründür. Özellikle pastanelerde kek, sütlü tatlılar kurabiye gibi ürünlerin tatlandırılmasında daha büyük kilogramlık şeker paketleri alınabilir. Pastane veya tatlı ürünlerine çok fazla satıldığı yerlerde çalışan kişiler 5 kg şeker al veya 10 kg şeker al seçeneği ile uzun süreli kullanabilecekleri ağırlıkta şekerleri alabilirler. Toz şekere ek olarak çay kahve ya da meyve suyu gibi içeceklerin tatlandırılmasında küp şekerin de kullanılması mümkündür. Damak tadınıza uygun miktardaki küp şekerleri içeceklerinizin içerisine ekleyerek daha tatlı içecekler elde edebilirsiniz.

Sağlıklı Tatlılar İçin Pancar Şekeri

Pancar şekeri satın al seçeneği ile tatlılar için kimyasal işleme tabi sunmayan şekerleri alabilmek mümkündür. Pancar şekerinin içerisinde sakkaroz adı verilen bir madde bulunur ve bu madde sayesinde sofralarda kullanılabilecek şekerler herhangi bir kimyasal işlemden geçmeden sofralar da kullanılabilir hale gelir. Pancar şekeri nişasta fazla şekerden bazı yönleri ile farklılık gösterir. Öncelikle pancar şekeri sofralara ulaşabilmek için pancarın içinden alınan ve doğal olarak sofralara ulaştırılan şeker türüdür. Ancak nişasta bazlı şeker sofralara ulaşana kadar farklı işlemlerden geçirilir. Nişasta bazı şekerin sofralara gelebilmesi için Mısır kullanılarak nişasta elde edilmesi sağlanır. Elde edilen nişastadan nişasta sütü adı verilen madde çıkartılır. Şekerin sofralara ulaşabilmesi için nişasta sütünün de bazı işlemlerden geçirilerek şeker haline getirilmesi gerekir. Bu nedenle sofralarda daha sağlıklı tatlılar hazırlayabilmek için pancar şekeri ile elde edilen şekerleri kullanmakta fayda vardır. Pancar şekeri almak isteyen kişiler yüzde yüz şeker satın al aroması ile istedikleri ürünlere kısa süre içerisinde ulaşabilirler. Çünkü yüzde yüz şeker aslında pancar şekerinden üretilen sofra şekerinin diğer adıdır. Yüzde yüz pancar şekeri alarak sağlıklı tatlılar hazırlayabilmek ve enfes tatlara sahip olabilmek mümkündür.

Şeker Nasıl Saklanır?

Şeker pasta şerbetli ve sütlü tatlılar olmak üzere pek çok hamur çeşidinde kullanılan bir üründür. Bu ürün ayrıca içeceklerin tatlandırılmasında da sıkça tercih edilir. Şekerim bu kadar fazla kullanım alanı olması nedeniyle farklı kilogramlarda şeker alımı yapılır. Evlerde kullanmak için 1 kilogram veya 2 kilogramlık şekerler alınabilirken işletmeler 5 kilogram veya 10 kilogramlık şekerleri daha çok tercih ederler. Şekerin kullanım alanına uygun olarak seçilmesine ek olarak nasıl saklanacağı da oldukça önemlidir. Şekerin uzun yıllar korunabilmesi ve kullanılabilmesi için kesinlikle plastik kaplarda saklanmaması gerekir. Şekerin daha uzun süre kullanılabilmesi için cam kaplar içerisinde muhafaza edilmesi önerilir. Cam kapları içerisinde korunan şekerin ağzının da mutlaka kapalı olması gerekir. Şekerin ağzını kapatılmaması durumunda şekerin kısa süre içerisinde bayatlaması ve kullanılamayacak hale gelmesi mümkündür. Ayrıca şekerim muhafaza ederken Kuru ve serin ortamlarda muhafaza edilmesine dikkat edilmelidir. Özellikle küp şekerler direk güneş ışığı gören alanlarda kesinlikle saklanmamalıdır. Cam kaplar içerisine yerleştirilen ve kapağı kapatılan şekerler buzdolabı yerine serin mekanlarda saklanmalıdır. Buzdolabında saklanan şekerlerin raf ömrü kısalacağı için daha az süre kullanılabilir hale gelirler. Evinize veya işletmenizi almış olduğunuz şekeri muhafaza şekillerine dikkat ederek 2 yıla kadar saklayabilir ve tüketebilirsiniz.

Tatlıların Olmazsa Olmazı Un

Tatlı kurabiye pasta gibi ürünlerin hazırlanabilmesi için şekere ek olarak un da oldukça önemli bir üründür. Keklerin daha fazla kabarabilmesi için kek hazırlanması için uygun olan unların tercih edilmesi gerekir. Ayrıca kurabiyelerin daha uzun süre taze kalabilmesi ve daha kıtır olabilmesi için de uygun onlar ile hazırlanmaları önem arz eder. Un çeşitleri baklava ve böreklik unlar başta olmak üzere mısır unu pirinç unu ve galeta unu gibi farklı türlerde de kullanıma sunulmuştur. Kiloluk un al seçeneği ile tatlılardan böreklere kadar birçok ürünü hazırlayabilmek mümkündür. Ayrıca mısır unu alarak balık ve et pişirirken daha lezzetli tatlara sahip olabilmek de mümkündür. Daha hafif tatlıların hazırlanabilmesi için pirinç unu tercih edilmelidir. Pirinç unu kullanılarak başta çocuklar için muhallebi ve mama hazırlanması olmak üzere pek çok sütlü tatlı hazırlanabilir. Tatlılar hazırlanırken uygun miktarda kullanılan pirinç unu sayesinde tatlıların daha lezzetli ve daha kıvamlı bir hale gelmeleri sağlanır. Ayrıca pirinç unu keklerin daha yumuşak olması için de tercih edilen un türlerinden birisidir.

Unun Saklanması

Uygun fiyatlı un olarak ve unu uygun ortamlarda saklayarak uzun yıllar kullanabilmek mümkündür. Un saklama işleminin gerçekleştirilebilmesi için en uygun ortam serin ve rutubetsiz mekanlardır. Unun raf ömrünün uzatılabilmesi için cam kavanozlara veya cam kaplara konulması önerilir. Camdan yapılan saklama kaplarının içerisinde un ağzı kapalı şekilde 6 aya kadar saklanabilir. Unun ağzının kapatılmaması durumunda ise un böceklenebilir veya hava aldığı için kokusunda bazı değişimler meydana gelebilir. Unun son kullanma tarihine kadar saklanabilmesi için cam kaplarda olmasına ve rutubet nem bulunmayan ve direkt güneş ışığı almayan ortamlarda saklanmasına özen gösterilmelidir.