500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Sağlık Hijyen

Marka
 • ACORD
 • MİSS LADY
 • DEVA HOLDİNG
 • ASLANLI
 • TANIMSIZ
 • AGİVA
 • BOĞAZİÇİ
 • İPEK
 • ITAL
Tip
 • PAKET
 • ADET
 • KOLİ

Sağlık Hijyen

Sağlık-Hijyen

Kolonya daha hijyenik ortamların yaratılabilmesi için kullanılan bir üründür. Kolonyalar temiz kokmalarına ek olarak bakterilerin ve mikropların ortadan kaldırılması nedeniyle de sıkça tercih edilirler. Farklı aromalar ile hazırlanan kolonyalar ayrıca ferahlamak içinde kullanılan ürünlerdir. Sizde hem ferahlamak hem de daha güzel kokabilmek için kolonyaları kullanabilirsiniz.

Kolonyanın Çeşitleri Nelerdir?

Kolonya çeşitleri ürün hazırlanırken içerisine konulan maddeye göre farklılık gösterir. Kolonyalar başta limon olmak üzere portakal çiçeği veya kiraz çiçeği gibi pek çok bitkinin karıştırılması ile de elde edilebilir. Kolonyalar içinde bulunan ve koku veren ürünlere ek olarak şişelerine göre de farklılık gösterirler. Klasik limon kolonyası şişelerde satışa sunulur. Kolonyanın satışa sunulduğu şişeler cam veya plastik olarak farklılık gösterir. Siz de bayramlarda kullanabilmek veya eve gelen misafirlerinize uygulayabilmek için farklı boyutlardaki kolonyaları alabilirsiniz. Özellikle klasik kolonyaları tercih eden bir yapıdaysanız limon kolonyası satın al seçeneği ile birçok limon kolonyasına erişebilirsiniz. Güzel kokmasına ek olarak kolonyaları kullanarak ellerde ve vücutta meydana gelen bakterilerin de öldürülmesi sağlanabilir. Özellikle uzun süre dışarıda bulunan kişilerin eve geldikleri anda kolonyanın dökülmesiyle ellerini dezenfekte etmeleri ve dışarıdan eve mikrop getirmelerini engellemeleri sağlanabilir. Size daha sağlıklı ellere sahip olabilmek ve daha temiz kokabilmek için limon kolonyalarını tercih edebilirsiniz.

Kolonyaların Fiyatları

Kolonyalar sahip oldukları kokulara şişe türüne ve gramajına göre farklı fiyatlara satılabilirler. Kolonyaların fiyatlarının farklılaşmasına neden olan etki etmen kokulu olmalarıdır. Kokulu kolonya içerisinde limon, lavanta, kiraz çiçeği veya portakal çiçeği gibi pek çok bitki kullanılarak elde edilen kolonyalardır. Bu kolonyalar klasik limon kolonyasını sevmeyen kişiler tarafından tercih edilebilecek kolonyalardır. Özellikle daha hafif kokular isteyen kişiler lavanta kokusuna yönelebilirler. Lavanta kokusu ayrıca uzun süre kalıcı olması ve daha ferah bir ortam yaratabilmesi nedeniyle tercih edilir. Çiçekler kullanılarak elde edilen kolonyalar ise daha fresh ortamlar yaratmak isteyen kişilerin tercihi olacaktır. Kolonyaların fiyatlarının farklılaşmasındaki bir diğer etmen ise şişe türleridir. Kolonyalar cam veya plastik şişelerde satışa sunulabilirler. Cam şişelerde satışa sunulan kolonyalar genellikle kapağı açılıp direkt ele dökülerek kullanılan ürünlerdir. Plastik şişelerde satışa sunulan bazı kolonyalar ise pompalı bir yapıya sahiptir. Pompalı kolonyalar özellikle kalabalık ortamlarda kişilerin kullanması için tasarlanmış olan hijyen ürünleridir. Pompalı kolonya satın al seçeneği ile almış olduğunuz kolonyaların evinizin girişine koyarak gelen misafirlerinizin ellerini dezenfekte etmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca iş yeri veya ofislerde de pompalı kolonyalar kullanılarak kişilerin ellerini dezenfekte etmeleri sağlanabilir. Siz de dışarıdan ev içerisinde herhangi bir mikrop veya bakteri girmesini istemiyorsanız farklı türlere sahip olan kolonyalar alarak ellerinizi dezenfekte edebilirsiniz. Kolonyaların fiyatlarının değişmesinin son nedeni ise gramaj farklılığıdır. Limon kolonyası büyük şişelerde satışa sunuldu ise daha yüksek fiyatlara satılırken klasik şişelerde satılan kolonyalar daha uygun fiyatlıdır.

Kulak Hijyeni İçin Kulak Çubukları

Hijyen denilince akla sadece el veya yüz gelmemelidir. Vücudun en çok kirlenen organlarından birisi kulaktır. Kulağın temizlenebilmesi için kulak çubuğu adı verilen bakım ürünü kullanılabilir. Kulak çubukları kullanılarak kulakta meydana gelen kirlerin temizlenmesi sağlanır. Kulaktaki kirlerin temizlenebilmesi için kulak çubuklarının dikkatli kullanılması gerekir. Kulak çubuklarının kulağın içerisinde çok fazla sokulması durumunda kulak zarına zarar verebilmesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir.

Yüz Temizliği İçin Pamuklar

Pamuklar geniş kullanım alanları ile dikkat çeken temizlik ürünleridir. Özellikle makyaj temizlemede kullanılan Pamuklar ile yüzde ve ciltte bulunan makyaj kalıntıları temizlenebilir. Pamuklar ayrıca gözde bulunan makyaj ürünlerinin çıkartılmasında ve dudak makyajının temizlenmesinde de kullanılırlar. Pamuk makyaj temizlemek için kullanılabileceği gibi bebeklerin cildini temizlemek için de kullanılabilir. Bir parça pamuğu ılık bir suyun içerisine batırarak bebeğin yüzünü ve ellerini silebilmek mümkündür. Pamuk ile ayrıca bebeğin ayak tabanları ve boynu da silinebilir. Pamukla silinmesi durumunda hem bebeğin vücudunun temizlenmesi sağlanacak hem de cildinin tahriş olmasının önüne geçilecektir. Pamuk paketi al seçeneği ile çoklu Pamuklar alabilmeniz mümkündür. Paket içerisinde satışa sunulan bu pamukları alarak makyaj temizleyebilir veya bebeğinizin cildine temizleyebilirsiniz.