500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Mutfak Sarf Malzemeleri

Marka
  • TEX
  • MİSS LADY
  • İDEAL
  • TANIMSIZ
  • VİLEDA
  • KOROPLAST
Tip
  • PAKET
  • ADET
  • KOLİ

Mutfak Sarf Malzemeleri

Mutfak Sarf Malzemeleri

Mutfak sarf malzemeleri mutfakların temizlenmesi ve yemeklerin pişirilmesinde kullanılan ürünlerin adıdır. Mutfakta yer alan bulaşıkların temizlenmesinden tezgahın silinmesine kadar pek çok ürün sarf malzemeleri içerisinde ele alınır. Bu malzemeler ayrıca pişirme kağıtlarından çöp poşetlerine kadar pek çok ürünü de bünyesinde bulundurur.

Hijyenik Mutfakları İçin Sarı Bezler

Mutfaklar hijyenik olması gereken yerler arasında ilk sırada bulunurlar. Yemeklerin hazırlandığı mutfakların temiz olmaması durumunda mutfaklarda sinek böcek veya mikropların ortaya çıkması gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Mutfaklarında hijyenik olabilmesi için öncelikle mutfaklarda kullanılacak bezlere dikkat edilmesi gerekir. Mutfaklarda kullanılan bezler arasında en çok satan bezler Sarı bezlerdir. Mutfak bezi satın al seçeneği ile arama yaptığımız takdirde mutfak sarı bez çeşitlerine dakikalar içerisinde erişebilirsiniz. Çoğunluğu sarı renkte bulunan bu temizlik bezleri tezgahlardaki yağların ve kirlerin temizlenmesinde kullanılır. Bu bezler ayrıca mutfak lavabolarının daha temiz olması için de kullanılan ürünlerdir. Sarı bezler ile hem tezgah üstünün hem lavabo içinin hem de ocağın içerisinin temizlenebilmesi mümkündür. Tüm bu alanların daha temiz olabilmesi için bir miktar bulaşık deterjanı ve sarı bez yeterli olacaktır. Sarı bez üzerine dökülen bulaşık deterjanı ile tüm mutfakta hijyeni sağlayabilmek mümkündür.

Mikroplarla Savaşan Mikrofiber Bezler

Mutfaklarda bulunan ve sıkça kullanılan bezler arasında mikrofiber bezler de bulunur. Mikrofiber bez çeşitleri lifli yapıları sayesinde mutfakların daha hijyenik hale getirilmesini sağlarlar. Mikrofiber bezler özellikle bakterilerin ve virüslerin mutfaktan uzaklaştırılması için kullanılan bez türleridir. Özellikle evlerinde kimyasal ürünleri kullanmak istemeyen ve dip köşe temizlik yapmak isteyen kişiler mikrofiber bezlerden faydalanabilirler. Bu bezler ince liflere sahip olduklarından klasik sarı bezlerin gösteremediği yüksek performansı gösterebilirler. Farklı renklerde ve boyutlarda üretilen mikro fiber bezler yumuşak yapıları ve su emici özellikleri sayesinde kirli yüzeylerin çizilmeden temizlenmesini sağlarlar. Özellikle yağ ve pas lekelerini çıkarılmasında mikrofiber bezlerin kullanılması önerilir. Kir bulunan alanlar mikrofiber bezle silindikten sonra su ile kolaylıkla temizlenebilir. Bu sayede kirlerin ve pasların çıkarılması için herhangi bir kimyasal ürünün kullanılmasına gerek kalmaz. Siz de mutfağınızın hem daha temiz hem de daha sağlıklı olmasını istiyorsanız mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz.

Daha Temiz Bulaşıklar İçin Süngerler ve Teller

Bulaşık teli ve bulaşık süngeri mutfakların olmazsa olmaz temizlik ürünleri arasındadır. Özellikle bulaşıkları elinde yıkamak isteyen kişiler bulaşık süngerinin kullanımına ve seçimine özen göstermelidirler. Bulaşık süngerleri başta mutfak tezgahları olmak üzere lavaboların içinin temizlenmesini de sağlarlar. Doğru seçilen bulaşık süngerleri sayesinde küvet ve banyoların da temizlenmesi sağlanabilir. Bulaşık süngerlerine ek olarak mutfaklarda kullanılan ve bulaşıkların temizlenmesini sağlayan bir diğer ürün ise bulaşık telleridir. Özellikle tencereleri yapışan ve kuruyan lekelerin temizlenebilmesi için bulaşık tellerinin kullanılması önerilir. Ancak bulaşık telleri kullanılırken ürünlerin çizilmemesi için çok sert hareketlerde bulunmamasına dikkat edilmelidir. Tencereler ve tavalara ek olarak bulaşık tellerinin lavaboların temizliğinde de sıkça kullanıldığı görülür. Lavabo içerisinde uzun süredir bulunan bir leke var ise bulaşık telleriyle ovarak bu lekenin kısa süre içerisinde çıkarılabilmesi mümkündür.

Lezzetli Yemekler İçin Pişirme Kağıtları

Pişirme kağıdı mutfakların olmazsa olmaz sarf malzemelerinden biridir. Tatlı kurabiye çörek börek başlı olmak üzere et ve tavuk yemeklerinin pişirilmesinde de pişirme kağıtlarından faydalanabilmek mümkündür. Pişirme kağıtları sayesinde hazırlanacak olan ürünlerin fırın veya borcam içerisine yapışmasının önüne geçilir. Fırın tepsisinin ve borcamın içerisine pişirme kağıtları serildikten sonra pişirilmek istenen ürün bu kağıdın üzerine yerleştirilir. Pişirme kaplarına yerleştirilen pişirme kağıtları sayesinde hem yemekleriniz yanmaz hem de pişirme kaplarının içerisine yapışmaz. Ayrıca pişirme kağıtları kullanılarak pişirme kaplarının yağlanmasının da önüne geçilebilir. Siz de fırında hazırlayacağınız ürünlerin tepsilere yapışmaması için pişirme kağıtlarından faydalanabilirsiniz.

Mutfakların Olmazsa Olmazları Çöp Poşetleri

Mutfaklarda kullanılan bir diğer sarf malzemesi ise çöp poşetidir. Çöp poşeti mutfaklarda kokunun önüne geçilmesi için kullanılabilen ürünlerdir. Çöp poşetleri büzgülü yapıları sayesinde çöplerin daha kolay taşının çöp kutularına atılmasını sağlarlar. Çöp poşeti fiyatları poşetlerin büyüklüklerine ve adetlerine göre farklılık gösterir. Büyük çöp poşeti al seçeneği ile mutfaklarda bulunan büyük çöp kovaları için uygun çöp poşetlerini alabilmek mümkündür. Küçük çok poşetleri ise tezgah üzerinde kullanılan çöp kovalarının içerisine yerleştirilen poşet türleridir.