500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Kedi

Kedi

İlgili sonuç bulunanamıştır

Kedi

Kedi maması ve kedi kumu, kedilerin temel ihtiyaçları arasında yer alır. Evcilleşme konusunda hızlı bir öğrenme yaşayan kediler, günümüzde neredeyse her evde yaşayan bir canlı haline gelmiştir. İnsanların en yakın dostlarından biri olan kediler, gündelik yaşamlarını evde sürdürebilen canlılardır. Ev içerisinde konforlu bir yaşama sahip olan kediler, kedi sağlık ürünleri ve kedi bakım ürünleri ile yakından ilgilenilmesine neden olur. Kedileri en yakın arkadaşı olarak gören ve onların mutlu bir hayat sürmelerine yardımcı olan kedi sahipleri, kediler için mama ve kum seçim esnasında oldukça büyük bir araştırma yapar ve titizlikle karar verir.

Kediler İçin Mama Seçimi Neden Önemlidir, Nasıl Yapılmalıdır?

Kedi için mama seçimi evinize yeni bir kedi aldığınız ve hayatınızı bir kedi ile paylaşmaya başladığınız takdirde araştırmanız gereken konuların başında gelir. Kediler güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olan canlılardır. Ancak her canlı gibi kedilerde yavru oldukları süreç esnasında mutlaka daha titiz bir bakım sürecine ihtiyaç duyarlar. Kedilerin yaş aralıklara ve ihtiyaç duydukları besin ve mineraller mutlaka kedi için seçim esnasında dikkat edilmesi gereken etkenler arasında bulunur

Kedilerin Yaşam Döngülerini Uygun Olarak Seçilen Mamalar

Yaşlara göre kedi maması seçimi seçim esnasındaki en önemli etkenler arasında yer alır. Kedilerin bebeklik, yetişkinlik ve yaşlılık süreçleri bulunur. Bunun yanı sıra hayatlarının farklı aşamalarında kısırlaştırma gibi uygulamalı ile karşılaşmaları da mümkündür. Dolayısıyla kedilerin mutlaka yaşam döngüleri ve ihtiyaçlar için uygun bir mama yemeleri gerekir.

Yavru kedi maması henüz bebeklik sürecinde olan kediler için en önemli etkenlerden biridir. Kedilerin sağlıklı ve uzun bir hayata sahip olabilmeleri için yalnızca kuru mama ile beslenmeleri gerekir. Bazı durumlarda ödül maması olarak yaş mama verilebilir. Ancak evde yaşayan kedilerin evde yapılan yemekler ile beslenmesi kesinlikle sağlıklı değildir ve uzmanlar tarafından önerilmez. Kedilerin bağışıklık sistemli değil insanların bağışıklık sistemleri birbirlerinden tamamen farklıdır. Dolayısıyla insanlar tarafından tüketilen gıdaların kediler için uygun olmadığını dile getirmek gerekir.

Kedilerin Sağlıklı ve Uzun Bir Hayat Yaşamalarını Sağlayan Mama Çeşitleri

Sağlıklı bir hayat yaşamak ve uzun bir hayata sahip olmasını sağlamak için tercih etmeniz gereken yetişkin kedi maması çeşitleri de farklı markalar tarafından üretilir. Dolayısıyla birbirinden farklı çeşitleri sahiptir. Kedinizin sağlıklı bir hayata sahip olmasını istiyorsanız belirli aralıklar ile veteriner hekim kontrolüne götürmeniz gerekir. Götürdünüz kontrollerde kedinizin vücudunda ne gibi mineral ve vitamin açıklarını görebilir, mama seçimi esnasında bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz.

Kedi Sağlığı İçin Zararsız, Topaklanan Kedi Kumu Çeşitleri

Kedi kumu kedi tuvaleti ya da kabı olarak adlandırılan geniş çaplı bir kabın içerisine yerleştirilen kumdur. Genellikle topraklama özelliği ile üretilen bu kumlar, kokulu olarak da üretilebilir. Kedilerin sağlığı için oldukça önemli olan kum, kedilerin tuvalet ihtiyacını karşılamalarını sağlar.

 Topaklanan kedi kumu hem kediler hem de kedi sahipleri için önemli bir rol oynar. Kedilerin kolaylıkla tuvalet ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan kum, kedi sahipleri tarafından kolayla şekilde temizlenebilir. Kedi kumu değiştirmek mutlaka kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Eğer uzun süre kedinizin kumunu değiştirmezseniz bu durum kendinizin tuvalet ihtiyacını karşılamasına engel olabilir.

Uygun fiyatlı kedi kumu seçenekleri arasından alışveriş yapabilir, hem kendiniz hem de kendiniz için en uygun alışverişini mümkün hale getirebilirsiniz. Kedilerin evlerde sağlıklı ve uyumlu bir hayat yaşaya bilmeleri adına önemli bir rol oynayan kedi kumu çeşitleri, kedilerin sağlığı için mutlaka uygun şekilde üretilmiş olmalıdır.