500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

İade ve Değişim Politikası

İade ve Değişim Şartları

CAYMA HAKKI

ALICI, ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde, herhangi bir neden belirtmeksizin ve cezai yaptırım ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Bununla birlikte, ürünün teslimat anına kadar olan süre zarfında da cayma hakkını kullanabilir.
ALICI, cayma hakkını kullanmak istediğinde, iade formunu fatura arka yüzünde doldurabileceği gibi, alternatif olarak ……………………………. linkini ziyaret ederek de faydalanabilir. İade talep formu doldurulduktan sonra, ALICI'nın cayma hakkını kullanma tarihinden itibaren 10 (on) gün içerisinde ürünü iade etmesi gerekmektedir. İade işlemi esnasında, ürünün orijinal faturası, kutusu, ambalajı ve gerektiğinde standart aksesuarları ile birlikte verilen diğer hediye ürünler eksiksiz ve hasarsız şekilde iade edilmelidir. ALICI, cayma süresi içerisinde ürünü ürünün teknik özelliklerine, kullanım talimatlarına ve işleyişine uygun bir şekilde kullanmışsa, meydana gelen değişiklikler veya bozulmalardan sorumlu tutulmayacaktır. Ancak, uygun olmayan kullanım kaynaklı değişiklik veya bozulma durumunda, ALICI cayma hakkını kaybedebilir ve SATICI'nın takdirine bağlı olarak iade edilecek ürün bedelinden ilgili değişiklik/bozulma miktarı düşülebilir.
ALICI, ürünü iade etmek için SATICI'nın anlaşmalı kargo şirketi ile gönderdiğinde, iade kargo ücreti SATICI tarafından karşılanacaktır. Fakat, ALICI'nın ürünü iade etmek için SATICI'nın anlaşmalı kargo şirketi dışındaki bir kargo şirketi kullanması durumunda, iade kargo bedeli ve ürünün kargo sürecinde zarar görmesi halinde oluşan hasarlar SATICI'nın sorumluluğunda olmayacaktır.
ALICI, cayma hakkını kullandıktan sonra 14 (ondört) gün içinde, ürünün teslim masrafları da dahil olmak üzere (SATICI'nın belirlediği taşıyıcı aracılığıyla iade edilmesi şartıyla), önceden yaptığı tüm ödemeleri herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden ve tüketiciye herhangi bir maliyet yüklemeden, uygun bir ödeme aracı kullanarak iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde, ürün bedelinin bankaya iadesi işlemi SATICI tarafından gerçekleştirildikten sonra, ALICI hesabına yansıtılacak; ancak bankanın bu işlemi yönettiği süreçte olabilecek gecikmelerden SATICI sorumlu tutulmayacaktır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

2.1. ALICI, aşağıdaki durumlarda cayma hakkını kullanamayacaktır: i. Finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak ürün fiyatının değişebileceği sözleşmeler (örneğin, ziynet altın ve gümüş ürünleri) gibi SATICI'nın kontrolünde olmayan durumlar; ii. ALICI'nın kişisel ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanan, geri gönderilemeyecek veya hızla bozulma riski taşıyan veya son kullanma tarihi yaklaşan ürünlerin teslimatıyla ilgili sözleşmeler; iii. Ambalajı, bandı, mührü veya paketi açılmış ve sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerin teslimatıyla ilgili sözleşmeler; iv. Başka ürünlerle karışmış ve ayrıştırılması mümkün olmayan ürünlerin teslimatıyla ilgili sözleşmeler; v. Maddi ortamda sunulan kitaplar, ses veya görüntü kayıtları, yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri gibi ürünlerin ambalajı açıldığında teslimatıyla ilgili sözleşmeler; vi. Süreli yayınlar gibi abonelik kapsamında sağlanan dergi, gazete gibi ürünlerin teslimatıyla ilgili sözleşmeler; vii. Belirli bir tarihte veya dönemde gerçekleştirilmesi planlanan konaklama, taşıma, araç kiralama, yiyecek-içecek temini ve eğlence veya dinlenme amaçlı hizmetlerin teslimatıyla ilgili sözleşmeler; viii. Bahis ve piyango hizmetlerinin teslimatıyla ilgili sözleşmeler; ix. Tüketici onayıyla başlanmış hizmetlerin cayma hakkının süresi dolmadan teslimatıyla ilgili sözleşmeler; ve x. Elektronik ortamda anında sunulan hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen dijital ürünlerin teslimatıyla ilgili sözleşmeler (örneğin, kuponlar).

2.2. TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL: Elektronik ortamda sipariş verildiğinde, alıcı önceden sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır. ALICI, satın aldığı ürünün satışı ve teslimatıyla ilgili haklara sahip olarak, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) ve diğer ilgili yasalara tabi olur. Ürünün sevkiyat masrafları, kargo ücreti olarak ALICI tarafından karşılanmalıdır. Ürün, belirtilen adrese alıcının belirttiği kişi veya kuruluşa, belirlenen 30 günlük yasal süre içinde teslim edilmelidir. Eğer ürün bu süre içerisinde teslim edilmezse, alıcı sözleşmeyi sonlandırabilir. Satın alınan ürün, belirlenen niteliklere uygun ve garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle birlikte, eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmelidir. Ürünün satışının mümkün olmadığı bir durumda, satıcı bu durumu öğrendikten sonraki 3 gün içerisinde alıcıya yazılı olarak bildirim yapmakla yükümlüdür. Bu durumda 14 gün içerisinde, toplam bedel de dahil olmak üzere, alıcıya ödenmiş olan tüm miktarlar iade edilmelidir.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZSE:

Alıcı, ürün bedelini ödemez veya ödemesi iptal edilirse, satıcının ürünü teslim etme yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTI İLE YETKİSİZ ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra alıcının kredi kartı yetkisiz kişilerce haksız olarak kullanılırsa ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmezse, alıcı 3 gün içerisinde nakliye masrafları satıcıya ait olacak şekilde ürünü iade etmek zorundadır.

TÜKETİCİNİN KARŞILAŞABİLECEĞİ BEKLENMEDİK ENGELLEMELER:

Satıcının öngöremediği mücbir sebep durumlarında ve ürünün belirlenen süre içinde teslim edilememesi durumunda, alıcıya durum bildirilir. Alıcı, siparişi iptal etme, ürünü benzeri ile değiştirme veya engel ortadan kalkıncaya kadar teslimatı erteletme hakkına sahiptir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödeme nakit olarak yapılmışsa iptalden itibaren 14 gün içinde nakden ödenir. Kredi kartı ile ödeme yapılmışsa, ürün bedeli 14 gün içinde bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması sürebilir.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, ürünü teslim almadan önce muayene etmeli ve hasarlı veya ayıplı ürünleri kargo şirketinden teslim almayarak durumu kaydetmelidir. Ürün teslim alındığında sağlam kabul edilecektir. Alıcı, ürünü teslim aldıktan sonra özenle korumalıdır. Cayma hakkını kullanmayı düşünüyorsa, ürünü kullanmamalıdır. Ürünü iade ederken faturayı da geri göndermelidir. CAYMA HAKKI:

ALICI, satın aldığı ürünü kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirimde bulunarak, herhangi bir hukuki veya cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve herhangi bir gerekçe göstermeksizin iade ederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Çobançeşme Mah. Mithatpaşa Cad. No:41 YENİBOSNA / İSTANBUL

Müşteri Hizmetleri:0850 474 5 474

CAYMA HAKKI VE İADE ŞARTLARI
Cayma Hakkının Zamanı:

Alıcı, ürünün teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde herhangi bir sebep belirtmeksizin ve cezai yaptırım ödemeksizin bu sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Eğer hizmet satın alındıysa, cayma hakkı sözleşme imzalandıktan sonra başlar. Ancak tüketici onayı ile hizmet ifası başlamışsa, cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma Hakkının Kullanımı:

Cayma hakkını kullanmak için ALICI'nın SATICI'ya 14 gün içinde yazılı bildirimde bulunması gerekmektedir. Bu bildirim iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta yoluyla yapılabilir. Ürünün, "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" kategorisine girmeyen ürünlerden olması gerekmektedir.

İade Şartları:

Ürün iadesi yapabilmek için, ALICI'nın SATICI'ya belirtilen iletişim kanallarından başvuruda bulunması gerekmektedir. İade prosedürleri ALICI'ya sağlanacaktır.

Ürün iadesi gerçekleştirilirken, ürünün orijinal faturası, iade formu, kutusu, ambalajı ve standart aksesuarları eksiksiz ve hasarsız bir şekilde geri gönderilmelidir.

İade işlemi tamamlandığında, SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en fazla 10 gün içinde ürün bedelini iade etmeyi taahhüt eder. Ürünün iade alınmasının ardından, ödeme ALICI'nın tercihine göre düzenlenir.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler:

Kişisel ihtiyaçlara özel olarak hazırlanan ve iade edilemeyen ürünler, iç giyim alt parçaları, makyaj malzemeleri, hızla bozulabilecek veya son kullanma tarihi yaklaşan ürünler, sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, ambalajı açıldığında iade edilemeyen ürünler cayma hakkı kapsamı dışındadır.

Alıcının Yükümlülükleri:

Ürünü teslim alırken incelemek ve hasarlı ürünleri kabul etmemek ALICI'nın sorumluluğundadır. Cayma hakkını kullanmışsa, ürünü kullanmaktan kaçınmalıdır. Ürünü iade ederken fatura da iade edilmelidir.

Temerrüt Durumu ve Hukuki Sonuçları:

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde temerrüt durumunda, alıcı, banka ile arasındaki sözleşme koşullarına uygun olarak faiz ödemeyi kabul eder. Temerrüt durumunda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir ve zarar talep edebilir. Alıcı, borç nedeniyle temerrüde düştüğünde, SATICI'nın uğradığı zararı tazmin etmeyi kabul eder.