500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Helva

Marka
  • SEYİDOĞLU
  • KOSKA
  • ÜÇEL
Tip
  • ADET
  • KOLİ

Helva

Helva

Helva çeşitleri tarihin en eski zamanlarından beri en sevilen tatlı seçeneklerinden biridir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıkları önlemeye yardımcı olabilen helva kesinlikle lezzetli bir tatlıdır. Helva üretimi esnasında kullanılan hammaddeler birbirinden farklı olabilir. Lezzetli bir tatlı olan helva özellikle sabah kahvaltılarında tercih edilir. Un, irmik ya da tahin gibi farklı malzemeler ile üretilen helvalar kahvaltıda tüketildiği takdirde gün boyunca enerjik olmanıza yardımcı olur. Bunların yanı sıra Çanakkale gibi yörelere ait peynir ile yapılan helvalarında oldukça meşhur olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Uygun Fiyatlı Helva Seçenekleri

helvalar farklı markalar tarafından üretildikleri için çeşitlilik konusunda oldukça zengindir. Uygun fiyatlı helvalar  arasından yapacağınız tercih kahvaltı sofralarınızın çok daha zengin hale gelmesini sağlar. Bunun yanı sıra sağlıklı bir seçenek olması sebebiyle de oldukça sık şekilde tercih edilir. Kabukları soyulan susanların kızartılması ve ezilmesi ile meydana gelen tarihinden yapılan helva mucizevi bir besin kaynağı olarak adlandırılır. Bu duruma sebep olan çok sayıda faydası olduğunu dile getirmek kesinlikle yanlış olmaz.

Sağlıklı ve Lezzetli Bir Tatlı: Tahin Helvası

Tahin helvası  helva çeşitleri arasında bulunan ve en çok tercih edilen çeşittir. Sahip olduğu en önemli özellik bağışıklık sistemini güçlendiriyor olmasıdır. Bunun yanı sıra güçlü bir protein kaynağı olması ve kansere yakalanma riskinin minimum seviyede kalmasını sağlaması tercih edilmesini sağlayan özellikleri arasındadır.

Hazır helva  alternatif bir gıda olarak ele alınan ve helvaların hazır olarak tüketilmesini sağlayan bir seçenektir. Tahin helvası hazır olarak satıldığı için tüketimi çok daha kolay hale gelir. Fakat bu noktada helvalar un şeker içeren bir besin kaynağı olduğunu dolayısıyla mutlaka bilinçli şekilde tüketilmesi gerektiğini de dile getirmek gerekir. Güçlü bir protein kaynağı olan ve anemi tedavisinde dahi kullanılabilen tahin helvası kiloluk helva  olarak satılabilir.

Kiloluk Helvanın Muhafazası Nasıl Olmalı?

Eğer kiloluk helva alıyor ve her gün belirli miktarda tüketiyorsanız muhafaza esnasında dikkat etmeniz gereken etkenler olduğunu dile getirmek gerekir. İçeriğinde yüklü miktarda şeker bulunduran helvanın saklanması  mutlaka nemsiz ve serin bir ortamda gerçekleşmelidir. Eğer helva sıcak bir ortamda tutulursa zaman içerisinde bozularak tüketilemez hale gelebilir.

Helvanın bozulmasından korkuyorsanız tercihinizi küçük helva  seçeneklerinden birisi ile yapabilirsiniz. Böylelikle bozulmadan tüketmeniz mümkün hale gelirken lezzeti azalmadan tüketmenizde mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra tercihinizi kaliteli helva seçenekleri arasından yaparsanız tükettiğiniz süre boyunca lezzetinde hiçbir bozulma görmezsiniz.

Farklı Bir Tat Arayanlara: Peynir Helvası

Özellikle Çanakkale yöresine ait olan ve bu bölgede yoğun bir ilgi gören peynir helvası peynir ile üretilir. Adından da anlaşılacağı üzere peynirin faydalarını helva ile elde etmenizi sağlayan peynir helvası, kesinlikle lezzetli bir seçenektir. Klasik helvalardan farklı olarak daha farklı ve yoğun bir kıvama sahiptir.

Bilinçli olarak gerçekleşen ve mutlaka önerilen miktarda olması gereken helva tüketimi insan sağlığı açısından çok faydalıdır. Mideyi rahatlatır ve meydana gelen ağrıların daha hafif seyretmesine yardımcı olur. Balgam söktürücü özelliğe sahip olması ve hücreleri onarma konusunda da başarı sağlaması helva tüketiminin çok daha avantajlı hale gelmesine yardımcı olur.

Kahvaltıların vazgeçilmezi haline gelen helva farklı ham maddeler ile üretildiği için farklı damak tatlarına hitap eder. Helvanın yararları üretildiği hammaddeye göre değişkenlik gösterse de vücuda enerji veriyor olması ortak faydalarından biridir. Kansızlığa iyi geldiği bilinen ve mide ağrılarının iyileşmesi konusunda önemli bir rol oynayan helva, lezzetli bir seçenek olması sebebiyle de oldukça büyük bir ilgi görür.