500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Hasta Bezi

Marka
  • BABY TURCO
  • KANZ
  • CANPED
Tip
  • ADET
  • KOLİ

Hasta Bezi

Hasta Bezi

Hasta bezi tuvalet ihtiyacını karşılamakta zorluk yaşayan kişiler tarafından tercih edilen bir medikal üründür. İç çamaşırına benzer bir tasarıma sahip olan hasta bezleri, kolaylıkla giyilir bilir. Yatarak tedavi olan hastalar adına tercih edilen ve oldukça avantajlı bir kullanıma sahip olan hasta bezleri, tedavisini ayakta devam eden hastalar tarafından da ihtiyaç duyulabilir.

 

Farklı Amaçlar İçin Tercih Edilen Hasta Bezi Çeşitleri

İnsan vücudu hastalıklara karşı büyük bir direnç gösteriyor olmasına rağmen bazı durumlarda tedavi süreçleri uzayabilir. Yaş, genetik faktörler ya da aniden meydana gelen hastalıklar gibi çeşitli etkenler tedavi sürecinin yatarak devam etmesine neden olur. Yatarak devam eden tedavilerde hastaların herhangi bir sebep dolayısıyla ayağa kalkması kesinlikle önerilmez. Bu durum hastanın tuvalet gibi temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda da zorluk yaşamasına neden olur. Bu gibi problemler yaşayan hastalar için özel olarak tasarlanan ve üretilen hasta bezi çeşitleri, hastanın iç çamaşırı gibi giymekte olduğu bezi sayesinde tuvalet ihtiyacını kolaylıkla karşılamasını sağlar. Bu sayede en temel ihtiyaçlarından biri olan tuvalet ihtiyacını karşılarken yataktan kalkması gerekmez. Hasta bezi kullanımı yalnızca hasta için değil, hasta bakıcı için de oldukça önemli bir avantaj sağlar. Külot şeklinde üretilmiş olması pratik bir kullanıma sahip olmasını sağlar. Böylelikle kolaylıkla temizlenebilir ve mikrop kapma gibi bir durum söz konusu olmaz.

 

Hijyenik ve Pratik Bir Kullanıma Sahip Olan Hasta Bezi Çeşitleri

Hasta bezi kullanımı yan mı olacağım tedavi süreci yatakta devam eden hastalar için ihtiyaç duyulan medikal bir ürün değildir. Bazı durumlarda kişiler yatarak tedavi olmalarını gerektiren bir durum olmasa dahi tuvalet ihtiyacını karşılama esnasında zorluk yaşıyor olabilir. Özellikle idrar kaçırma problemi, hem kadın hem de erkeklerde çeşitli sebepler dolayısıyla meydana gelen bir problemdir. Oldukça sık şekilde görülen bu problem, sosyal yaşama engel olabilir. Ancak gündelik yaşamdan geri kalmanıza engel olan hasta bezi külotlu tasarımı sayesinde oldukça avantajlı bir kullanım sunar. Bu sayede iç çamaşırı gibi giyebileceğiniz hasta bezi, tuvalet kaçırma problemi yaşıyor olsanız dahi gündelik ve sosyal yaşamınızdan geri kalmanıza engel olur.

 

Hasta Bezi Çeşitlerinin Fiyat Aralıklarını Belirleyen Etkenler

Hasta bezi en ucuz seçenekleri ile tercih edilebilecek medikal bir üründür. Farklı markalar tarafından üretiliyor olması fiyat aralıklarında değişkenlik göstermesini sağlar. Dolayısıyla hasta bezi fiyatları ile ilgili tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Üretim yapan markaların birbirinden farklı olması ve üretim özelliklerini değişkenlik göstermesi, fiyatların birbirinden farklı olmasını sağlar.

 

Hasta bezi ödemesi ihtiyaç sahiplerine tanınan bir haktır. Nakdi ödeme şeklinde yapılan bu ödeme aylık 120 adedi geçmemesi koşuluyla geri ödeme şeklinde yapılır. Ödeme SGK kurumu tarafından yapılır. Sigortalıları için gerçekleştirilen bir ödeme olan hasta bezi ödemesi, sigortalıların kendi hesaplarına bir aylık ödeme şeklinde gerçekleşir. Bunun için hasta bezi raporu gereklidir.

 

İç Çamaşırını Andıran Ergonomik Tasarımı ile Kullanım Kolaylığı Olsun Hasta Bezi Modelleri

Bebek bezini andıran bir yapıya sahip olan dolayısıyla emiş konusunda oldukça zengin bir ürün olan hasta bezi külot ergonomik tasarımı sayesinde giydiğiniz takdirde dışarıdan belli olmaz. Dolayısıyla idrar kaçırma gibi bir problem yaşıyorsanız, bu problem sebebiyle özgüven kaybı yaşamamıza ya da sosyal ortamlardan geri kalmanıza gerek kalmaz. İdrar problemi yaşayan ya da tedavisine yatakta devam eden hastalar için tercih edilebilecek bir medikal ürün olan hasta bezi, hijyenik ve sağlıklı bir seçenektir. Uyku esnasında kullanılabilecek ya da gün içerisinde tercih edilebilecek bu ürün için hasta bezi satın al seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Hastanın durumu ve kullanım yerine uygun olarak değişen fonlar da üretilen hasta bezleri, mesane kaynaklı olarak meydana gelen sıkıntıların tedavisi esnasında önemli bir rol oynar.