500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Genel Oyuncaklar

Marka
  • YAKUT OYUNCAK
  • BALON
Tip
  • ADET

Genel Oyuncaklar

Genel Oyuncaklar

Oyuncak çeşitleri çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini desteklemek üzere tasarlanırlar. Çocukların yaşlarına uygun oyuncak seçimi yapılması durumunda hem çocukların yaratıcılıklarının gelişmesi hem de daha keyifli vakit geçirmeleri sağlanır. Ayrıca oyuncaklarıyla oynayan çocukların el ve motor becerilerinin de geliştiği görülmüştür.

Renkli ve Eğlenceli Oyuncaklar

Çocuklar için oyuncaklar çocuğun yaş seviyesine göre tercih edilir. Oyuncak tercihi yapılırken çocuğun yaşı ve zihinsel gelişimi dikkate alınmalıdır. Bunlar ek olarak çocukların ilgi alanları da göz önünde bulundurularak oyuncaklar seçilmelidir. Oyuncak almak isteyen kişiler hem uygun fiyatlı oyuncak arıyor hem de çocukların eğlenmesini istiyor ise balonlardan yardım alabilirler. Balonlar şişirilerek oynanan oyuncak türleridir. Balonlar her yaşta çocuk tarafından oynanabilen oyuncak türleridir. Ancak balon alınırken dikkat edilmesi gereken nokta çok Küçük yaşlarda küçük çocukların yutma tehlikesi ile karşılaşabilmesidir. Bu nedenle balon seçimi yaparken çocukların yutma ve boğulma tehlikesini karşı gerekli önlemler alınmalıdır. Balonlar şişirildikten sonra çocuklar farklı şekillerde balonlar ile oynayabilirler. Oyuncak balonlarla oynanması durumunda çocukların hem keyifli vakit geçirmesi hem de sürekli olarak hareket halinde olmaları sağlanır. Sürekli hareket halinde olan çocukların fiziksel olarak gelişimleri de olumlu yönde etkilenecektir.

Gelişimi Destekleyen Oyuncaklar

Bebekler için oyuncaklar seçilirken çocuğun el motor becerilerini sağlamalarına faydalı olacak oyuncaklar seçilmelidir. Özellikle bebeklerin konuşma ve duyma gibi motor becerilerini geliştirmek için de oyuncaklar seçilebilir. Bu oyuncaklar çocukların hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı olurlar. Özellikle bebeklerin duyma ve konuşma becerilerinin gelişebilmesi için müzikli oyuncaklar önerilir. Bu oyuncaklar sesli olarak tepki verdikleri için çocukları duydukları kelimeleri tekrar etmelerini sağlarlar. Çocuklar duydukları kelimeleri tekrar ederek daha kısa süre içerisinde konuşmaya başlayabilirler. Küçük yaştaki çocukların oynaması için önerilen oyuncaklar arasında ayrıca arabalar ve bebeklerde bulunur. Arabalar çocukların el ve motor becerilerinin gelişmesini sağlayan oyuncaklardır. Bebekler ise çocukların hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olabilirler. Bebekler sahip oldukları oyuncaklarla kendilerine bir dünya kurarlar. Kurmuş oldukları bu dünya içerisinde farklı hayaller kurmaları durumunda hayal güçlerinin geliştiği görülmüştür.

Bebeklerin Gelişim İçin Yaşa Uygun Oyuncaklar

Bebekler zihinsel ve bedensel gelişimi desteklenmesi gereken yaş grubundaki çocuklardır. Uyaş grubundaki çocukların kavrama ve öğrenme becerilerinin geliştirilebilmesi için yaşlarına uygun oyuncakların alınması gerekir. Bebeklere oyuncak seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında çocuğun yaş grubuna uygun olan oyuncakların seçilmesidir. Çocuklar yaş grubuna uygun olan oyuncaklar ile oynadıkları takdirde beyinleri sağlıklı şekilde gelişim gösterecektir. Özellikle 6 aydan itibaren çocuklar oturmaya başladıklarında farklı oyuncakları kullanmaya da başlayabilirler. 6 aylık olduklarında çocuklara oynamak için farklı oyuncakları alınarak elde motor becerilerini gelişmesine yardımcı olabilmek mümkündür. Çocuklar 1 yaşını doldurmalarının ardından çok var balonlar gibi oyuncaklarla oynamaya başlayabilirler. Bu oyuncaklarla oynayarak çocukların hareket halinde olmaları ve daha kısa süre içerisinde yürümeleri sağlanır.

Çocukların Karakterini Etkileyen Oyuncak Türleri

Çocukların karakterlerinin şekillenmesinde kullanmış oldukları oyuncaklar oldukça etkilidir. Bu nedenle bir çocuğa oyuncak seçerken çocuğun ilgi alanına ve karakterini uygun oyuncakların seçilmesi oldukça önemlidir. Oyuncak almayı isteyen kişiler öncelikle çocuğunun ilgi alanını belirlemeli ve buna göre oyuncak seçmelidir. Oyuncak seçerken dikkat edilecekler arasında oyuncakların sağlıklı malzemeden yapılmasına güvenilir markalardan alınması da yer alır. Güvenilir markalardan alınmayan oyuncakların içerisinde kanserojen maddeler bulunabilir. Bu kanserojen maddeler çocukların hayatını ve sağlığını olumsuz yönde etkiler. Çocukların hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişimi için etkili olan oyuncakları sağlıklarını da olumlu yönde etkilemesi gerekir. Siz de çocuğunuzun daha sağlıklı şekilde yetişebilmesi ve büyüyebilmesi için oyuncak seçiminde oldukça dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Çocuğunuzun yaşına ve ilgi alanına göre seçmiş olduğunuz oyuncaklar ile daha sağlıklı bireyler yetiştirebilirsiniz.