500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Gazlı İçecekler

Marka
 • TANIMSIZ
 • SPRİTE
 • SCHWEPPES
 • ÇAMLICA GAZOZ
 • SIRMA
 • FANTA
 • PEPSİ
 • YEDİGÜN
 • COCA COLA
Tip
 • ADET
 • KOLİ

Gazlı İçecekler

Gazlı İçecekler

Gazlı içecekler sofra keyfinin tamamlayıcısı olarak bilinir. Farklı yemek çeşitlerinin yanında keyifle tüketilen gazlı içecekler, dört mevsim boyunca tercih edilir. Özellikle sıcak yaz aylarında buz ile beraber içilen ya da soğutularak tüketilen gazlı içecekler, büyük bir keyif verir. Pizza, hamburger, börek ya da mantı gibi ağır yemekleri hafifletmek amacıyla kalsa içecek tüketimi oldukça yaygındır. Yemeğin lezzetini ve keyfini artıran gazlı içecek çeşitleri, hazmı kolaylaştırma konusunda önemli bir rol oynar. Serinlemek amacıyla tüketilen gazlı içecekler her yaştan kişi tarafından büyük bir ilgi görür. Ancak gazlı içecek tüketimi esnasında tüketim miktarına mutlaka dikkat etmek gerekir. Yaşa göre uygun miktarlarda tüketilmediği takdirde çeşitli problemlerle karşılaşmak söz konusu olabilir.

Farklı Damak Tatlarına Hitap Eden Gazozlar

Farklı damak tatlarını hitap eden farklı çeşitlerle üretilen gazoz çeşitleri, gazlı içecekler arasında bulunan ve en çok tercih edilen çeşittir. Limonlu ya da farklı meyvelerin aramaları ile üretilen gazozlar, oldukça lezzetlidir. Hem yaz hem de kış aylarında tercih edilir. Farklı markalar tarafından üretiliyor olması ise içerik benim birbirinden değişik olmasına yol açar.

Gazlı içecekler özellikle çocuklar tarafından çok büyük bir ilgi görür. Günlük tüketim miktarı açılmadığı takdirde gazlı içecek tüketiminin herhangi bir zararı bulunmaz. Ancak içeriğinde yüklü miktarda şeker olduğunu dolayısıyla yalnızca önerilen miktarın tüketilmesi gerektiğini dile getirmek gerekir. Aksi takdirde vücuda giren yüklü miktarda şeker rahatsızlık hissi yaşamaya neden olabilir.

Tüm Zamanların En Sevilen İçeceklerinden Biri: Kola

Kola çeşitleri uzun yıllardır en sevilen içeceklerden biridir. Özellikle yemekler ile birlikte tüketilen kola, hem yaz hem de kış aylarında tercih edilir. Yaz aylarında dolapta soğutularak tüketilen ya da buz ile servis edilen kola, hem ferahlamaya yardımcı olur hem de çok daha iyi hissettirir. Tek başına tüketilebileceği gibi, ağır yemeklerin yanında da tüketilebilir. Bu sayede yemeğin hazmını çok daha kolay hale getirirken lezzetini de arttırır.

Gazlı içecekler yalnızca yemek sofralarında tercih edilmez. Gün içerisinde herhangi bir yere yürürken, sokakta ya da parkta gibi pek çok farklı esnada gazlı içecek tüketimi mümkündür. Farklı markalar tarafından üretilen ve çeşitleri sahip olan gazlı içecek satın al  seçeneğinden faydalandığınız takdirde, istediğiniz her yerde gazlı içecek tüketebilirsiniz. İçeceklerin buzdolabında muhafaza edilmesi önerilir. Bu sayede istediğiniz her an serin ve keyifli ve meşrubata sahip olabilirsiniz.

 

Gazlı İçecek Tüketimi ile Ferahlık Yaşayın

Paket gazlı içecek al seçeneğinden faydalanarak toplu olarak alışveriş yapabilirsiniz. Daha ekonomik bir alışveriş olan toplu alışveriş, istediğiniz her an gazlı içecek içebilmenizi sağlar. Özellikle yaz aylarında büyük bir popülerliğe sahip olan gazlı içecekler, geniş bir çeşitliliğe sahiptir.

Basınç altında bir aygıt ile üretilen gazlı içecekler, uzun süre saklanabilir. Gazlı içecekler nasıl hazırlanır sorusuna yüksek basınçla enjektör yardımıyla ön gazlama yapıldığı ve ardından gaz alıcıdan geçirilerek hazırlandığını dair yanıt vermek mümkündür.

Gazlı İçecek Tüketim Miktarı Ne Olmalıdır?

İçeriğinde şeker, asitlik düzenleyici, meyve özü ve esans gibi birçok farklı madde bulunur. Ferahlatan ve lezzetli bir seçenek olması sebebiyle tercih edilen gazlı içecekler, tavsiye edilen miktarda tüketilmelidir. Gazlı içecekler arasında bulunan ve yüklü miktarda gerçekleşen kola tüketimi gibi durumlarda reflü, gastrit veya ülser gibi problemler yaşamak söz konusu hale gelebilir. Bunun yanı sıra yüklü miktarda gaza sahip olan bu içeceklere yoğun şekilde tüketmek gaz ve şişkinliğe de sebebiyet verebilir. 330 ml gazlı içecek tüketimi bir gün için yeterli miktar olarak görülür.