500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Diş Bakım Ürünleri

Marka
 • DUNLOP DEO
 • PARODONTAX
 • PROCTER & GAMBLE P&G
 • UNILEVER
 • EYÜP SABRİ
 • DİFAŞ FIRÇA
 • DİFAŞ
 • BANAT
 • SİGNAL
 • TANIMSIZ
 • COLGATE
 • DİFAŞ
 • LİSTERİNE
 • SENSODYNE
 • İPANA
Tip
 • PAKET
 • ADET
 • KOLİ

Diş Bakım Ürünleri

Diş Bakım Ürünleri

Diş bakım ürünleri ile dişlerin ve diş etlerinin daha sağlıklı olması sağlanır. Dişlerde çürük meydana gelmemesi için ağız bakım ürünleri ile düzenli şekilde bakım yapılması gerekir. Ağız ve diş bakımının nasıl yapılacağı kadar bakımda hangi ürünlerin kullanılması gerektiği de oldukça önemlidir. Diş bakım ürünleri nelerdir sorusu ile yola çıkan kişiler diş fırçaları, ağız suları, diş macunları, diş ipleri ve diş beyazlatıcılar gibi pek çok bakım ürünü ile karşılaşırlar. Dişlerin ve diş etlerini ihtiyacını uygun olarak bakım ürünleri seçilerek gerekli bakım yapılabilir. Düzenli olarak bakımlı yapılması ile hem çürüklerin oluşmasını engellenmesi hem de ağızda koku oluşmasının önüne geçilmesi sağlanır.

Temiz Dişler İçin Diş Fırçası

Diş bakım çeşitleri araştırılırken ilk sırada mutlaka diş fırçalarına rastlanır. Diş fırçaları ağız ve diş bakımını sağlanabilmesi için kullanılması gereken temel ürünlerdir. Diş fırçası satın al seçeneği ile ağız ve diş yapınıza uygun diş fırçalarını alabilirsiniz. Diş fırçası alırken fırçadaki kılların çok sert veya çok yumuşak olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Diş etlerinde kanama meydana gelmemesi için orta kalınlıktaki kıllara sahip olan diş fırçalarının seçilmesi daha doğru olacaktır. Diş fırçasının seçilmesinin ardından günde en az 2 defa dişlerin fırçalanması gerekir. Dişlerin ve diş etlerinin daha sağlıklı olabilmesi için fırçalama işleminin düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir. Dişlerini düzenli olarak fırçalamayan kişilerde çürükler dişlerde çizikler veya diş etlerinde kanamalar meydana gelebilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için günde en az 2 defa ağız yapınıza uygun diş fırçaları ve dişlerinizde bulunan problemlere uygun diş macunları ile dişlerinizi fırçalamanız gerekir.

Temiz Kokulu Dişler İçin Diş Macunu

Dişlerin fırçalanması ve ağzın daha temiz kokması için diş fırçası seçilmesinden ardından diş problemlerine uygun macunun da seçilmesi gerekir. Diş macunu çeşitleri sunmuş oldukları etkilere göre adlandırılırlar. Dişlerinde sararmalar ve lekeler bulunan kişiler beyazlatıcı etkiye sahip olan diş macunlarını tercih edebilirler. Beyazlatıcı etkiye sahip olan diş macunlarının kullanılması ile dişlerin daha beyaz olması ve diş yüzeyinde bulunan lekelerin ortadan kalkması sağlanabilir. Diş beyazlatıcı ürünler daha beyaz dişlere ve daha sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz. Aktif karbonlu diş macunları özellikle son dönemlerde popüler olan macun türleridir. Siyah diş macunu olarak da adlandırılan aktif karbonlu diş macunları ile diş yüzeyindeki lekelerin kısa süre içerisinde temizlenmesi sağlanır. Ayrıca bu macunlar ağız içinde bakteri oluşmasının ve tartar meydana gelmesinin de önüne geçerler. Siz de dişlerinizde bulunan problemlere çözüm bulabilmek için beyazlatıcı, leke önleyici veya bakteri oluşumunu engelleyici diş macunlarını tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz diş macunları ile günde dişlerinizi en az 2 defa fırçalamanız gerekir. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız durumunda tartar çürük veya bakteri oluşumu gibi pek çok sorunun önüne geçebilirsiniz.

Daha Ferah Ağızlar İçin Ağız Suları

Dişlerde çürükler meydana gelmesi ağzın kokmasına neden olabilir. Çürükler nedeniyle ortaya çıkan ağız kokusu özellikle çevrenizdeki insanları rahatsız eder. Çürüklere ek olarak gün içerisinde tüketmiş olduğunuz yiyecekler de ağzınızda kötü kokular meydana getirebilir. Ağızda koku meydana gelmesini engelleyebilmek ve daha temiz nefese sahip olabilmek için ağız suyu çeşitleri kullanılabilir. Ağız suları yiyeceklerin ağızda bırakmış olduğu kötü kokuların ortadan kaldırılmasını sağlarken daha ferah bir nefese sahip olunmasına da olanak sağlar. Ayrıca ağız sularının kullanılması ile ağız içinde bakteri oluşumunun engellenmesi ve plakların oluşmasının önüne geçilmesi de sağlanır. Ağız suları dişler fırçalandıktan sonra gargara yapılarak tüketilen bakım ürünleridir. Ağız sularının düzenli olarak tüketilmesi durumunda daha bakımlı dişlere ve daha temiz nefese sahip olunabilir. Ağız sularına ek olarak ağzında temiz kokması için ağız spreyleri de kullanılır. Sprey formundaki bu bakım ürünleri ile ağız kokusu ve plak gibi sorunların engellenmesi sağlanır. Sprey ağız içerisine sıkılarak dişlerde ve diş etlerinde meydana gelebilecek birçok sorun da engellenir. Özellikle daha ferah bir nefese sahip olmak isteyen kişiler ağız spreylerini kullanabilirler.

Derinlemesine Temizlik İçin Diş İpleri

Uygun fiyatlı diş bakım ürünleri ile dişlerde meydana gelebilecek sorunlar ortadan kaldırılabilir. Ayrıca düzenli olarak bakım yapılması durumunda çürük oluşumunun önüne geçilirken plak veya tartar gibi pek çok diş sorunu da ortadan kaldırılabilir. Ağız içinde derinlemesine temizlik yapılabilmesi için diş ipi çeşitleri kullanılabilir. Diş iplerini kullanılması ile diş aralarında kalan yemek harçlarının temizlenmesi ve çürük oluşumunun önlenmesi sağlanabilir. Sizde daha sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip olabilmek için diş fırçalarından ağız sularına diş macunlarından diş iplerine kadar pek çok ağız bakım ürününü kullanabilirsiniz. Bu bakım ürünlerini düzenli olarak kullandığınız takdirde daha güzel gülüşlere ve daha sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.