500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Çamaşır Deterjanı

Marka
 • ARİEL MATİK
 • FİNİSH
 • ABC DETERJAN
 • BİNGO HAYAT KİMYA
 • OMO MATIK
 • PRİL
 • PEROS MATİK
 • HİGHGENİC
 • ARIEL
 • UNİ BABY
 • CALGONİT
 • OMO MATİK
 • BİNGO
 • OMO
 • PERWOLL
 • KOSLA
 • TANIMSIZ
Tip
 • KOLİ
 • ADET

Çamaşır Deterjanı

Çamaşır Deterjanı

Çamaşır deterjanı temizlenebilmesi ve daha hijyenik hale getirilebilmesi için kullanılan deterjan türüdür. Özellikle kan çamur pas gibi lekeler zorlu lekelerdir. Bu lekelerin çıkarılabilmesi için çamaşır deterjanı seçimi doğru yapılmalıdır. Çamaşır deterjanının doğru seçilmesi durumunda hem zorlu lekelerin çıkarılması sağlanır hem de kıyafetlerin zarar görmesinin önüne geçirir.

Toz Çamaşır Deterjanları

Çamaşır deterjanı al seçeneği ile toz deterjanlar ve sıvı deterjanlar alabilirsiniz. Çamaşır deterjanı toz formda satılan ve hem makinede hem de elde yıkamada kullanılan Bir deterjan türüdür. Çamaşır makinesinin bozulması veya evde çamaşır makinesi bulunmaması durumunda elde çamaşır yıkamak için toz deterjanlar kullanılabilir. Toz deterjanlar öncelikle kıyafetlerde bulunan kirlerin arındırılmasını ardından da lekelerin çıkarılmasını sağlar. Çamaşırlardaki lekelerin çıkarılması hijyen ve temizlik için oldukça önemlidir. Kıyafetler başta olmak üzere havlu nevresim takımları ve çarşaflar gibi pek çok ürün çamaşır makinesinde yıkamaya uygundur. Özellikle havlu nevresim takımı ve çarşaf gibi tekstil ürünlerinin zarar görmemesi için uygun deterjanlar ile yıkanmaları gerekir. Beyazlar için deterjan arayışında olan kişiler toz deterjanlara yönelebilirler. Toz deterjanlar ile hem tekstil ürünlerinde hem de beyaz kıyafetlerinizdeki tüm lekeleri dakikalar içerisinde çıkarabilirsiniz.

Toz Deterjanlar Nasıl Kullanılır?

Kıyafetlerin ve tekstil ürünlerinin temizliğine sağlanabilmesi için doğru çamaşır deterjanının kullanılması gerekir. Toz formda olan çamaşır deterjanları elde yıkamaya veya makinede yıkamaya bağlı olarak farklı özelliklere sahiptir. Özellikle elde yıkarken çamaşırlarda bulunan lekeler daha zor çıktığı için toz deterjanlar daha güçlü leke sökücü özelliklere sahiptirler. Toz deterjanlar kullanılarak kıyafetler tekstil ürünleri gibi kirli çamaşırları daha hijyenik ve parlak hale getirebilirsiniz. Kıyafetlere ek olarak evlerde kullanılan perdeler de uygun deterjanlar ile yıkanmalıdır. Aksi takdirde perdelerin grileşmesi veya kirlerinin çıkmaması gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Siz de hem kıyafetlerinizde hem de tekstil perde gibi ürünlerinizin temizliğinde toz deterjanlardan faydalanabilirsiniz. Toz deterjanlar ayrıca ekonomik deterjan türleri olmaları nedeniyle de sıkça tercih edilirler. Yıkamak istediğiniz ürünü kirlilik seviyesine göre farklı ölçülerde toz deterjanları kullanabilirsiniz. Daha hijyenik ve daha parlak çamaşırlar için toz deterjanın uygun miktarda kullanılması oldukça önemlidir. Siz de uygun miktarda kullandığınız toz deterjanlar ile daha hijyenik ve parlak çamaşırlara sahip olabilirsiniz.

Sıvı Çamaşır Deterjanları

Çamaşır deterjanı kullanımı ürünün kir seviyesine ve rengine göre farklılık gösterir. Renkli kıyafetler ve beyaz kıyafetler için farklı formlarda çamaşır deterjanları bulunur. Bu çamaşır deterjanları kullanılarak renkli ve beyaz eşyalarınızdaki zorlu lekeleri kısa süre içerisinde çıkarabilirsiniz. Renkliler için deterjan arayışında olan sıvı formdaki deterjanları tercih edebilirler. Çamaşırlarınızda bulunan lekeleri çıkarmak için toz deterjanları ek olarak sıvı deterjanları da kullanabilirsiniz. Sıvı deterjanlar farklı kokulara sahiptirler. Çamaşırların daha temiz kokması için sıvı çamaşır deterjanları tercih edilebilir. Sıvı çamaşır deterjanları 1 kilogram 2 kilogram 5 kilogram gibi farklı şişelerde satışa sunulurlar. Sıvı deterjanlar sunuldukları şişelerin kapağında yer alan ölçekler ile makineye eklenebilir. Makine eklenen sıvı deterjanlar zorlu lekelerin kısa süre içerisinde çıkmasını sağlar. Lekelerin zorluk seviyesine bağlı olarak farklı miktarlarda sıvı deterjanlar eklenebilir. Eklenen deterjanlar ile zorlu kir ve pas lekeleri dakikalar içerisinde çıkarılabilir.

Sıvı Deterjanlar Nasıl Kullanılır?

Çamaşır deterjanı sıvı formu ile de dikkat çeken bir deterjan türüdür. Sıvı çamaşır deterjanları başta renkli kıyafetler olmak üzere her tür kıyafette ve tekstil ürününde kullanılabilen deterjan türleridir. Makineye bir ölçek sıvı deterjan eklenerek lekelerin çıkarılması sağlanır. Zorlu lekeler için ise ön yıkama seçeneğinden faydalanılabilir. Ön yıkama ile zorlu lekelerin daha kolay çıkması sağlanabilir. Sıvı çamaşır deterjanları kullanıldıktan sonra şişenin kapağı kapatılması gereken ürünlerdir. Aksi halde deterjan kutusunun içerisine hava gireceğinden deterjanın kokusunun kaçması veya deterjanın yapısının değişmesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Çamaşır deterjanı fiyatları çamaşır deterjanının türüne göre farklılık gösterir. Çamaşır deterjanının türüne ek olarak çamaşır deterjanını kaç kilogram alındığına bağlı olarak da fiyat farklılıkları görülür. Siz de almış olduğunuz çamaşır deterjanlarını uzun süre kullanabilmek için kullandıktan sonra kapağını kapatarak serin ve kuru yerde saklayabilirsiniz. Seninle kuru yerde saklanan deterjanlar hava almayacağı için uzun süre bozulmadan gönül rahatlığı ile kullanılabilir.