500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Deodorant-Parfüm-Rollon

Marka
 • NİVEA
 • TANIMSIZ
 • CALDİON
 • JAGLER
 • UNILEVER
 • SLAZENGER
 • DOVE
 • AXE
 • REXONA
 • EMOTİON
 • FA
 • SHE
Tip
 • PAKET
 • ADET
 • KOLİ

Deodorant-Parfüm-Rollon

Deodorant-Parfüm-Rollon

Deodorant kullanımı ile koltuk altlarına terlemesi engellenir ve daha temiz kokması sağlanır. Deodorantlar püskürtme özelliği olan kutular ile koltuk altına sıkılır. Bu sayede koltuk altının daha temiz kokması sağlanırken ter kokması engellenebilir. Deodorant uygun fiyatlı olarak seçildiği takdirde gün boyunca terlemenin ve ter kokusunun etrafınızdaki insanları rahatsız etmesinin de önüne geçebilirsiniz.

Deodorant Nasıl Seçilir?

Deodorant al işlemini gerçekleştirirken farklı deodorant çeşitleri içerisinden ihtiyacınız olan deodorantı seçebilirsiniz. Deodorant sprey jel veya krem içeriğine sahip olan ürünlerdir. Kuru cilde sahip olan kişiler deodorant seçerken jel veya krem özelliğine sahip olan ürünleri tercih etmelidir. Jel ve krem özelliği bulunan deodorantlar ile koltuk altlarının güzel kokması sağlanırken daha nemli olmaları da sağlanır. Yağlı ciltlere sahip olan kişiler ise pudralı deodorantları kullanmalıdır. Pudralı deodorantlar koltuk altında yağ birikmesini engellerken koltuk altının daha temiz kokmasını da sağlar. Deodorant seçimi yapılırken kadınlara ve erkeklere özel olarak tasarlanan deodorantlarda kullanılabilir. Deodorant erkek bireyler için üretildiğinde daha ağır ve erkeksi kokulara sahiptir. Deodorant kadın araması ile kadınlara özel olarak tasarlanan ve daha hafif kokulara sahip olan deodorantları alabilmek mümkündür. Deodorant başta koltuk altı olmak üzere sürekli olarak ter meydana gelen bölgelerde kullanılabilir. Deodorant kullanılarak başka koltuk altları olmak üzere tüm vücudun kötü kokmasının önüne geçilebilir. Özellikle sıcak yaz günlerinde ve nemli ortamlarda terlemenin engellenebilmesi için sık sık deodorantın tazelenmesi gerekir.

Mis Gibi Kokmak İçin Parfümler

Parfüm çeşitleri parfümün içerisine eklenen aramalar sayesinde değişiklik gösterir. Ayrıca her kokunun her kişi de aynı şekilde kopmayacağına da dikkat edilmesi gerekir. Kişilerin vücut yapısına bağlı olarak kullanılan parfümler daha farklı kokulara sahip olabilir. Örneğin çilekli bir parfüm bazı kişilerde ferah bir kokuya yerken bazılarında ağır bir koku oluşmasını sağlar. Parfüm kullanımı doğru yapıldığı şekilde vücudun uzun süre temiz kokması sağlanır. Parfümün uzun süre vücutta kalabilmesi için nabız bölgesi adı verilen bölgelere sıkılması gerekir. Bu bölgeler arasında boyun bilek için ve dirsekler yer alır. Bu bölgelerin sürekli olarak hareket halinde olması nedeniyle parfümün bu bölgelerde daha uzun süre kalması sağlanır. Parfüm kullanırken erkeklerin daha çok bileklerine erkeklerin ise boyunlarına parfüm sıkmaları önerilir. Parfümün doğru şekilde kullanılması ile gün içinde temiz kokmak ve ter kokusunu engelleyebilmek mümkündür.

Rollon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Rollon ter kokusunu engellenmesi ve vücudun daha temiz kokması için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanıldığı için rollon erkek ve rollon kadın başlığı ile kullanıma sunulurlar. Rollonlar koltuk altına uygulanan ve kaygan bir yapıya sahip olan ürünlerdir. Bu ürünlerin koltuk altına uygulanması ile terlemenin önlenmesi sağlanırken vücudun kötü kokmasının da önüne geçilebilir. Rollon uygulanacak olan bölgenin temiz olduğuna ve kurutulmuş olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kuru ve temiz koltuk altlarına rollon uygulanarak ter kokusunun engellenmesi sağlanır ve ter kokusunun etraftaki kişileri rahatsız etmesinin önüne geçilir. Siz de daha temiz kokmak ve ter kokusuyla etrafınızdaki kişileri rahatsız etmek istemiyorsanız düzenli olarak rollon kullanımına dikkat etmelisiniz.

Rollon Nasıl Kullanılmalıdır?

Rollon kullanımı direkt olarak koltuk altına yapılmalıdır. Vücudun daha uzun süre temiz tutulabilmesi için duştan çıktıktan sonra rollon uygulanması önerilir. Duştan çıktıktan sonra koltuk altını güzelce kurulanması ve rollon uygulanması önerilir. Rollon uygulanan bölge hem uzun süre güzel kokacak hem de daha az terleyecektir. Rollonun temizlenmemiş koltuk altlarını uygulanması durumunda ortaya kötü bir koku çıkar. Bu koku giderek ağırlaşıp hem size hem de çevrenizdekilere rahatsızlık verebilir. Rollon düzenli olarak kullanıldığı takdirde kötü kokuların engellenmesini sağlar. Kötü kokunun engellenmesine ek olarak koltuk altlarının terlemesi sonucunda bakterilerin oluşmasını da engeller. Rollon kullanarak koltuk altında meydana gelebilecek bakterilerin önüne geçilebilir ve böylelikle koltuk altı daha uzun süre temiz kalabilir. Vücudun temiz kokması için rollon kullanırken sadece yaz aylarında değil kış aylarında da rollon kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir.