500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Çorba-Bulyon-Harç

Marka
  • TUZOT
  • BİLLUR TUZ
  • ERDİNÇ
  • GÜNAYDIN
  • KNORR
Tip
  • ADET
  • KOLİ
  • PAKET

Çorba-Bulyon-Harç

Çorba-Bulyon-Harç

Hazır çorbalar pratik olmaları nedeniyle sıkça tercih edilen ürünlerdir. Toz halinde paketlenmiş olan bu çorbaları sıcak su ile karıştırarak ve kaynatarak dakikalar içerisinde hazırlayabilmek mümkündür. Farklı aromaları ile dikkat çeken hazır çorbaların öğrenciler ve çalışan kişiler tarafından sıkça tercih edildiği görülmüştür.

Pratik Çorbalar

Hazır çorba kullanım kolaylığı ve farklı lezzetlere sahip olması ile tercih edilen yiyecekler arasında yer alır. Damak tadınıza uygun ürünleri içeren çorbaları seçerek dakikaları içerisinde sıcacık ve lezzetli çorbalara sahip olabilirsiniz. Çorba çeşitleri içerisine eklenen sebzeler ve baharatlar ile farklılaşır. Bu nedenle hazır çorbaların alınırken içerdikleri sebzeleri ve baharatlara dikkat edilmesi gerekir. Damak tadınıza uygun olan hazır çorbayı aldıktan sonra hazır çorba yapımı işlemine başlayabilirsiniz. Hazır çorbaların yapılabilmesi için paket çorbalar ve su yeterli olacaktır. Paket içerisinden çıkan çorba harcı ile su karıştırılıp kaynayana kadar pişirilmelidir. Kaynayan çorba ocaktan alınarak anında kullanılabilir. Siz de sıcak çorba içmek istiyor ancak hazırlamak için vakit bulamıyor iseniz hazır çorbalardan faydalanabilirsiniz.

Sebze Yemekleri İçin Tavuk Bulyon

Bulyon çeşitleri et bulyon ve tavuk bulyon olmak üzere ikiye ayrılır. Tavuk bulyon al seçeneği ile lezzetli sebze yemekleri hazırlayabilmek mümkündür. Alınan tavuk bulyonlar hazırlanacak olan sebze çorbasının içerisine damak tadına göre bir ya da 2 adet eklenebilir. Bulyonlar etkileyici tadı ile hazırlamış olduğunuz sebze yemeklerini daha lezzetli hale getirecektir. Tavuk bulyon kullanılarak salatalar için soslar hazırlamak da mümkündür. Tavuk bulyonun sıcak su içerisinde eritilmesi ile salataya eklenmesi sağlanır. Tavuk bulyonun eklenmesi ile salatalar daha aromatik bir tada sahip olur. 

Sulu Yemeklerin Lezzeti İçin Et Bulyon

Sebze yemeklerinde kullanmak için tavuk video önerilirken sulu yemekler için et bulyon önerilir. Bakliyatlardan hazırlanan yemeklerin tatlandırılabilmesi için et bulyon al seçeneğinden faydalanabilmek mümkündür. Nohut kırmızı mercimek fasulye gibi bakliyatlardan hazırlanan yemekler daha lezzetli olabilmesi için et bulyon ile desteklenebilir. Hazırlanan yemeklerin içerisine et bulyon tabletlerinin 2 adet atılması önemlidir. Et bulyonlar yemeğin içerisine istediğiniz zaman ekleyebileceğiniz ve kısa süre içerisinde yemek de bütünleşen ürünlerdir. Yemek de bütün neşen bulyonların sayesinde yemekten et tadı ve kokusu alabilmek mümkün hale gelir.

Sağlıklı Salatalar İçin Salata Harçları

Salata harcı hazırlanan salataların daha aromatik tatlara sahip olması için kullanılan ürünlerdir. Bu harçlar farklı baharatlar ve sebzeler kullanılarak hazırlanırlar. Salataların daha baskın tada ve kokuya sahip olması için salata harçları kullanılabilir. Hazır olarak satılan salata harçları su ve yağ ile karıştırılarak salatanın üzerine dökülür. Salata ile iyice harmanlanan bu harçlar ile salataların daha lezzetli hale getirilmesi sağlanır. Siz de Yeşim salata çoban salata gibi farklı salatalar hazırlayın salatalarınızın daha tatlı olmasını istiyorsanız sana da harçlarını kullanabilirsiniz. Salata harçları zeytinyağı veya Ayçiçek yağı ile karıştırılarak kısa süre içerisinde kullanıma hazır olduğunda oldukça pratik ürünlerdir. Size damak tadınıza uygun salata harçlarını tercih ederek salatalarınızın daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz.

Tavuk ve Köfte Harçları

Daha çıtır tavuklar elde edebilmek için pane harcı sıklıkla tercih edilir. Yumurta ile karıştırılan pane harcının içerisine tavuklar batırılarak ardından kızartma işlemine geçilir. Pane harcı ile bulanmış tavuklar daha çıtır ve lezzetli bir hal alacaktır. Siz de tavuklarınızın daha lezzetli ve çıtır çıtır olmasını istiyorsanız pane harcı ile hazırlayabilirsiniz. Bu harç ayrıca kırmızı et ve balık ürünlerinde de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Pişirmek istediğiniz eti harç ile güzelce bulayarak kızartabilir veya fırına verebilirsiniz. Sık sık köfte tüketen kişiler ise hazır harçlar içerisinde yer alan köfte harcından faydalanabilir. Köfte harcı içerisinde farklı baharatlar bulunur. Farklı baharatların harmanlanması ile elde edilen bu harç kıymanın içerisine eklenir. Ardından köfteler hazırlanarak pişirilmeye bırakılır. Köfte harcı ile harmanlanarak elde edilen köfteler hem daha lezzetli olacak hem de tabanlardan tam not alacaktır. Siz de kendiniz veya çocuklarınız için köfte hazırlıyor iseniz hazır köfte harcından faydalanarak daha lezzetli köfteler elde edebilirsiniz.