500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Krem Çikolata ve Ezmeler

Marka
 • FİSKO BİRLİK
 • SEYİDOĞLU
 • ENDER
 • KOSKA
 • TORKU
 • SARELLE
 • FİSKOBİRLİK
 • ÜLKER
 • TANIMSIZ
Tip
 • PAKET
 • ADET
 • KOLİ

Krem Çikolata ve Ezmeler

Krem Çikolata ve Ezmeler

Lezzet açısından en sevilen seçeneklerden biri olan krem çikolata her kullanıcıya hitap etmeyi başaran bir üründür. Kahvaltılık ürünler arasında yer alan ve zengin kahvaltı sofralarının vazgeçilmezlerinden biri haline gelen krem çikolata farklı markalar tarafından üretilir. Türk mutfağının en önemli öğelerinden biri olan kahvaltının çok daha keyifli hale gelmesini ve keyifle tamamlanmasını sağlayan krem çikolata, çikolatanın krema haline getirilmiş versiyonudur. Kahvaltı sofralarını süsleyen ve her kullanıcının büyük bir ilgiyle tükettiği krem çikolata markaları ise oldukça uzun bir listeye sahiptir. Bu durum ürünlerin içeriklerinin, gramajları ve fiyatlarının birbirinden farklı olmasını sağlar.

Krem Çikolata İle Yapılan Tatlılarla Misafirlerinizi Etkileyin

Krem çikolatanın bu denli yoğun bir ilgi görüyor olmasını sağlayan çeşitli özellikleri olduğunu dile getirmek mümkündür. Tüketimi çok kolay bir besin olmasının yanı sıra harici tüketimin yanında farklı ürünler için hammadde olarak kullanıldığı da bilinir. Farklı tariflerde kullanılabilen krem çikolata ve ezmeler oldukça lezzetli bir aroma katar. Krem çikolata ile yapılan tatlılar geniş bir listeye sahiptir. Keklerde ve kurabiyelerde süsleme olarak kullanılabileceği gibi hammadde olarak ürünlerin içerisinde de yer verilebilir.

Tadı Damakta Kalan Krem Çikolatalı Kek

Krem çikolatalı kek son yılların favori tariflerinden biridir. Klasik keklerden farklı olarak daha akışkan bir hamura sahip olmasını sağlar ve böylelikle daha yumuşak bir lezzet elde edilmesi konusunda önemli bir rol oynar. Ancak bu noktada krem çikolata ve ezme ürünleri şeker bakımından çok yüksek ve zengin olduğunu dolayısıyla mutlaka bilinçli şekilde tüketilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Farklı tariflerde ya da direkt olarak tüketilebilen böylelikle kahvaltıların favorisi haline gelen ezme çeşitleri yalnızca çikolata değil fındık ve fıstık gibi farklı ürünler ile de yapılabilir.

Lezzetli bir seçenek olmasının yanı sıra gün boyunca enerji veriyor olması sebebiyle de kahvaltı sofralarını renklendirir. Tatlılarda da kullanılabilen ezme ve krem ürünler tatlıların da daha aromatik ve lezzetli hale gelmesini sağlar. Bu doğrultuda en merak edilen konuların arasında ise krem çikolata kalori bulunur. Ancak çeşitlilik konusunda zengin olan ve farklı markalar tarafından üretilen bu ürünlerin kalorisine dair tek bir bilgi vermek mümkün değildir.

Krem çikolatalı kurabiye kurabiyenin içerisinde akışkan bir çikolata olmasını sağlar. Bu özelliği ile klasik kurabiyelerden çok daha farklı bir lezzet elde etme konusunda önemli bir rol oynar. Eğer klasik kurabiye tariflerinden sıkıldıysanız ezmeler yardımıyla daha eğlenceli süslemeler ve tarifler elde edebilirsiniz. En sevilen kurabiye tariflerinin arasında ise klasik kurabiyelerin üstüne yerleştirilen fındık ezmesi bulunur. Böylelikle fındığın tadı çok daha aromatik olarak kurabiyeye yansır ve kurabiyenin lezzeti artar.

Krem Çikolata İle Lezzetli Sufleler

Krem çikolata ile sufle yapmak son yılların en sevilen tariflerinden biridir. Akışkan bir tatlı olan ve çikolata krizine en iyi gelen tatlılardan biri olması sebebiyle dikkat çeken sufle, krem çikolata yardımıyla kolaylıkla yapılabilir. Yumurta ve diğer malzemeler krem çikolata ile karıştırılır böylelikle akışkan lezzeti ile görenleri adeta hayran bırakan sufle tarifi hazır hale gelir.

Diyet Esnasında Tercih Edilebilecek Şekersiz Ezmeler

Krem çikolata yapımı merak edilen bir konu olsa da evde yapılması oldukça zor bir hal alabilir. Bunun yerine farklı markalar tarafından üretilen seçeneklerden birini tercih edebilir ve lezzetli bir alternatife sahip olabilirsiniz. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi haline gelen ezmeler gün boyunca enerjik olmanızı sağlarken kendinizi daha iyi hissetmeniz konusunda da önemli bir rol oynar.

Diyet esnasında da tercih edilen fıstık ezmesi şekerli ve şekersiz farklı versiyonlara sahiptir. Şekersiz olarak üretilen fıstık ezmeleri yulaf lapalarının üzerinde ya da krepler ile birlikte tüketilebilir. Bu sayede diyet yemekler bile çok daha lezzetli hale gelir.