500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Pringles

Cips

Bu seçimlerinizi silerek deneyebilirsiniz.
İlgili sonuç bulunanamıştır

Cips

Cips çeşitleri film izlerken, kutlama yaparken ya da misafir ağırlarken en sevilen atıştırmalıklar arasında gelir. Eğlenceli dakikaların en sevilen yancılarından biri olan cips farklı çeşitlere sahip olur. Geçmişten günümüze farklı aromalar ile üretilen cipsler farklı çeşitleriyle piyasada bulunur. Çeşitli markalar tarafından üretiliyor olması içeriklerinin ve fiyatlarının da değişken bir aralığa sahip olmasını sağlar.

Cips Ne Zamandan Beri Üretiliyor?

Pek çok kişi cipsin ilk olarak 1853 yılında Amerikalı bir aşçı tarafından üretildiğini düşünür. Amerikalı aşçının patates kızartmaları kalın bulan müşterilere kızarak söz konusu sebzeyi çok ince hale getirmesiyle pişirdiği cips o günlerden beri yoğunluk bilgi görür. Pek çok kişinin favori atıştırmalıklardan biri olan cips, oldukça lezzetlidir.

Uzun yıllardır tercih edilen ve en popüler atıştırmalıklar arasında gelen cips çeşitleri peynir, soğan ya da süt mısır gibi farklı aramalara sahip olacak şekilde üretilir. Patateslerin ince bir şekilde kesilip kızartılması sonucunda meydana getirilen bu ürünler bol yağda kızartıyor olmaları sebebiyle kesinlikle çok lezzetlidir. Ancak bol yağda kızartılıyor olması sağlıksız bir seçenek olarak değerlendirilmesine neden olabilir. Çok sevilen bir atıştırmalık olmasına rağmen mutlaka bilinçli şekilde tüketilmesi gerektiğini dile getirmek gerekir. Tavsiye edilen miktarda tüketilen cipsi vücut için herhangi bir zarar teşkil etmez.

Cips Sosu ile Cips Keyfinizi Arttırın

Cips sosu son yılların en sevilen seçeneklerinden biri olarak bilinir. Cips tüketimini daha eğlenceli ve daha lezzetli hale getiren soslar farklı hammaddelerin birleştirilmesi ile üretilir. Cipslerin daha lezzetli hale gelmesini sağlıyor olmasının yanı sıra arkadaş davetlerinin de favorisidir.

Temelde patates ile üretilen ve yağda kızartılan bu atıştırmalık ile ilgili en çok merak edilen konuların arasında cips kaç kalori sorusu bulunur. Cips üretimi yapan farklı markalar bulunur. Bunun yanı sıra içerikler ve gramajlarda birbirinden farklıdır. Bu durum cips kaç kalori sorusuna tek bir şekilde yanıt vermeye imkansız hale getirir. Ancak klasik bir patates cipsi için 100 gramında 536 kalori olduğuna dair yanıt vermek mümkün olabilir. Dolayısıyla cips mutlaka bilinçli şekilde tüketilmesi gereken bir besindir. Aksi takdirde çeşitli problemlerle karşılaşmak söz konusu hale gelebilir.

 

Farklı Markalar Tarafından Çeşitleri Sahip Olacak Şekilde Üretilen Cipsler

Farklı markalar tarafından çeşitlere sahip olacak şekilde üretiliyor olması cips fiyatları konusunda da farklılıklar olmasına neden olur. Lezzetli bir seçenek olmasının yanı sıra en sevilen alternatiflerden biri olması sebebiyle de fiyatlar pek çok kişi tarafından merak edilir. Cips satın al  seçeneği sayesinde farklı markalar tarafından üretilen cipsleri görebilir ve damak tadınız için en uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Cipsler sos ile bir arada tüketildiği takdirde çok daha lezzetli hale gelir. Haşhaşlı, mevsim yeşillikli ya da soğanlı gibi farklı çeşitlere sahip olan cipsler damak tatlarının birbirinden farklı olduğunu göz önünde bulundurarak üretilir. Genellikle patates ile üretilen ya da patatesin özel bir hamur haline getirilmesiyle elde edilen ucuz cips  seçenekleri ise oldukça yoğun bir ilgi görür.

Cipsle Yapılacak Tarifler ile Kendinizi Şımartın

Cipsler ile yapılacak tarifler arasında taco gibi Meksika mutfağına ait olan tarifler bulunur. Hazırlanan tavuklu veya etli karışım cips yardımıyla tüketilir ve böylelikle çok daha lezzetli hale gelir. Genellikle bu amaç için kullanılan peynirli cips fiyatları ise gramajlarına göre değişkenlik gösterir.

Cips markaları üretim esnasında pek çok farklı etkeni göz önünde bulundur. Ürünün daha lezzetli haline gelmesini sağlayan ek maddeler ve kullanılan hammaddeler lezzetli bir alternatif olması konusunda önemli bir rol oynar. Soslu ya da sade bir şekilde tüketilebilecek olan cipsler,  hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından büyük bir ilgi görür.