500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Cilt Bakım Ürünleri

Marka
 • Vİ-VET
 • PROCTER & GAMBLE P&G
 • BEBAK
 • ESSWEET
 • TANIMSIZ
 • ARKO
 • NİVEA
 • DEX
 • SESU
Tip
 • KOLİ
 • ADET
 • PAKET

Cilt Bakım Ürünleri

Cilt Bakım Ürünleri

Cilt bakım ürünleri ciltte bulunan problemlerin önlenebilmesi için kullanılan ürünlerdir. Cilde uygun bakım ürünlerinin seçilmesi ile akne sivilce veya kapalı komedon gibi pek çok sorun tedavi edilebilir. Ayrıca yaşlanma karşıtı ürünlerin kullanılması ile kırışıklık ve kaz ayağı gibi sorunların da önüne geçilebilir.

Bakım Ürünlerinin Olmazsa Olmazları

Cilt bakım ürünlerinin kullanımı kadar içerikleri de oldukça önemlidir. Kullanılacak olan bakım ürünlerinin cilt tipine ve ciltte bulunan sorunlara göre seçilmesi gerekir. Ayrıca bakım ürünleri seçilirken içerik okumasının da iyi yapılması gerekir. Cilt bakım ürünlerinin içerikleri dikkatlice incelendiğinde ürünlerin kullanılmasının ardından sivilce veya akne gibi sorunların ortaya çıkıp çıkmayacağı öğrenilebilir. Cilt bakım ürünleri tavsiyeleri isteyen kişiler öncelikle ürünlerde şu içeriklerin olup olmadığına dikkat etmelidir:

C vitaminleri yaşlanma karşıtı ürünler içerisinde kullanılır. C vitamini içeren ürünlerin kullanılması ile kırışıklık ve kazaya gibi sorunların önüne geçilebilir.
Hiyalüronik asit
Hiyalüronik asitler de bakım ürünleri içerisinde olması gereken asit türleridir. Özellikle kuru ciltler nemlendirme özelliği bulunan bu asitleri kullanarak cildin ihtiyacı olan nemi almasını sağlayabilirler. Ayrıca bu asit cildin daha dolgun görünmesini de sağlar.
Retinol ise kırışıklık veya ölü deri problemlerinden şikayetçi olan kişilerin kullanabileceği bir üründür. Bu ürünü kullanarak ciltteki kırışıklıkların açılması ve yeni kırışıklıkların oluşmasının önüne geçilebilir.

Bakım Ürünlerinin Sıralaması

Cilt bakım ürünleri kullanım sırası ile kullanıldığında daha kısa sürede etki eden ürünlerdir. İncil tipinize uygun olan ürünleri seçtikten sonra belirli bir sıralama ile bu ürünleri cildinize yedirmelisiniz. Cilt bakımı yapmak isteyen kişiler öncelikle cildini kir veya yağdan arındırmalıdır. Ciltte bulunan kir ve yağın temizlenebilmesi için makyaj temizleme suları kullanılabilir. Makyaj temizleme suları günlük cilt temizleyiciler arasında gösterilir. Ciltten makyaj veya güneş kremi var ise makyaj temizleme suyuna ek olarak yüz temizleme jeli de kullanılmalıdır. Yüz temizleme jeli ciltte bulunan makyajın çıkartılmasını ve cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Ciltte bulunan siyah noktaların temizlenebilmesi için ise peeling kullanılmalıdır. Ancak peeling haftada sadece 1-2 defa yapılması gereken bir cilt bakım rutinidir. Yüz temizleme jelinin ardından cilde tunik uygulanarak yüz nemlendirici ve serumlara hazırlanır. Ciltte bulunan sorunların tedavi edilebilmesine ek olarak cildin ihtiyaç duyduğu suyu ve nemi alabilmesi için serumların kullanılması önerilir. Serum var ciltte bulunan problemlere göre seçilerek yaşlanma karşıtı veya nemlendirici serumlar olarak ayrıştırılabilir. Serumların ardından cilde mutlaka nemlendirici ve güneş kremi sürülmelidir. Güneş kremi sürülerek UV ışınlarından korunabilmek nemlendirici sürerek ise cildin ihtiyaç duyduğu nemi alabilmesini sağlamak gerekir. Tüm bu adımlar sırasıyla takip edildiğinde hem cildin ihtiyaç duyduğu bakım yapılacak hem de ciltte bulunan sorunlar tedavi edilecektir. Makyaj temizleme suyu haricindeki diğer ürünler erkekler tarafından da kullanılabilir. Bu bakım ürünlerine ek olarak tıraş bıçağı tıraş sabunu tıraş köpüğü veya tıraş kolonyası gibi ürünler erkeklerin kullanması gereken cilt bakım ürünleridir. Cilt bakım ürünleri erkek bireylerin hem sakallarından kurtulabilmesine hem de cildin ihtiyacı olan nemi alabilmesini sağlar. Cilt bakım ürünleri sırası ile kullanıldığında erkeklerin daha nemli ve canlı ciltlere sahip olmaları da mümkün olacaktır.

 

Pürüzsüz Ciltler İçin Ağdalar

Ağda ciltte bulunan kıl ve tüylerin alınmasına yarayan üründür. Ağda çeşitleri cilt tipine ve kullanım bölgelerine göre farklılık gösterir. En çok tercih edilen ağdalar ise pudralı ağdalar ve pudrasız ağdalar olmak üzere ikiye ayrılır. Her bir ağdanın ciltte kullanılabileceği yerler farklılık gösterir. Bu nedenle ağda seçimi yapılırken alınacak olan ağdanın koltuk altı kol bacak veya bikini bölgesi gibi bölgelerin hangisinde kullanılacağına karar verilmesi gerekir. Cilt tipine ve kullanılacak bölgeye uygun olan ağdanın seçilmesi ile bölgede bulunan tüyler temizlenir ve bu sayede pürüzsüz bir cilt elde edilir.

Cildin İhtiyacı Olan Kremler

Başta yüz olmak üzere tüm vücut nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi alabilmesi için farklı krem çeşitleri bulunur. Bu krem çeşitlerinden kullanılacak bölgeye göre krem seçimi gerçekleştirilebilir. Kremler nemlendirici ve beyazlatıcı gibi pek çok türü bulunan bakım ürünleridir. Yüzün ve cildin ihtiyacına göre kremler seçilerek daha nemli ve sağlıklı görünen bir vücuda sahip olabilmek mümkündür. Cilt bakım ürünü satın al seçeneği ile cildin ihtiyacı olan kremlerin ve pürüzsüz bir vücut için ağdaların alınabilmesi mümkündür. Sizde daha önemli bir cilt ve yüz için cilt bakımı ürünlerinin içerisinde hangi içerikler bulunduğunu okumalı ardından da cilt tipinize uygun bakım ürünlerini seçmelisiniz. Bu bakım ürünlerinin vücudunuza ve cildinize faydası olabilmek için düzenli kullanıldığına da emin olmalısınız.