500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Tanimsiz

Marka
  • BALKÜPÜ
  • CRİSTYN
  • ÇAYKUR
  • KARALİÇAY
  • TANIMSIZ
  • LİPTON
  • DOĞUŞ
  • DOĞADAN
Tip
  • ADET
  • KOLİ

Çay

Çay

Çay ülkemizde en çok tüketilen içecekler arasında ilk sıralarda gösterilir. Farklı aromaları farklı tatları bulunan çaylar her mevsimde tüketilmesi nedeniyle en çok satılan içecek türleridir. Sıcak su katılması ile elde edilen çayları tüketerek harareti atabilmek ve yorgunluktan kurtulabilmek mümkündür.

Eşsiz Tatları ile Siyah Çaylar

Çay çeşitleri arasında en çok tüketilen çaylardan biri siyah çaydır. Siyah çaylar farklı kilolarda paketlenerek kullanıcıların alması için satışa sunulur. Kiloluk çay çeşitleri içerisinden bütçenize ve kullanım alanınıza uygun olarak siyah çayları alabilirsiniz. Siyah çaylar aynı zamanda toz çay türleri içerisinde de gösterilebilir. Toz kıvamda bulunan bu çaylar üzerine sıcak su eklenmesi ve belirli süre demlenmeye bırakılması ile dakikalar içerisinde hazırlanabilirler. 10-15 dakika kadar demlenen siyah çaylar kırmızı renkleri ve eşsiz tatları ile her yaştan kişilerin favorisi olmayı başarılar.

Farklı Aromaları ile Poşet Çaylar

Poşet çay pratik kullanımı ile sıkça tercih edilen çaylardan birisidir. Minik poşetler içerisinde çayların tohumlarının doldurulması ile elde edilen poşet çaylar ile sıcak su bulunan her yerde çayın demlenebilmesi mümkündür. Çayın demlenebilmesi için bardağın içerisine poşet çayların konulması ve üzerine kaynamış suyun eklenmesi yeterli olacaktır. Sallama çay ismi ile de anılan poşet çayların sıcak su ile buluşmasıyla renklerini ve tatlarını suya vermeleri sağlanır. Uygun fiyatlı çay satın al işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler poşet çayları tercih edebilirler. Çilek elma böğürtlen kuşburnu gibi farklı meyveler kullanılarak hazırlanan poşet çaylarla damak tadınıza uygun çayı dakikalar içerisinde hazırlayabilmeniz mümkündür. Meyvelere ek olarak poşet çayların içerisine Ihlamur nane limon veya rezene eklenerek hastalıkların tedavisinde kullanılabilecek çay çeşitleri elde edilmesi ve çayların demlenmesi sağlanabilir. Grip nezle gibi hastalıkların kısa sürede geçebilmesi için ıhlamur çayı ve nane limon çayı tüketilmesi önerilir. Bu çaylar sıcak su ile buluştukları takdirde kullanıma hazır olurlar ve hastalıkların hafif atlatılabilmesi için kullanılabilirler.

Etkileyici Aroması ile Earl Gray

Earl gray çay çeşitleri sahip oldukları etkileyici kokuları ile sıklıkla tercih edilirler. Bu çayların içerisinde bergamot meyvesinin kabuğu kullanılır. Bergamot kabuğu sahip olduğu kokusu ile çayın hem tadının hem de aramasının değişmesini sağlar. Bergamot aroması ile elde edilen Earl gray çayı tüketenlerin ağzından limonumsu bir tat bırakır. Farklı aroması ile klasik çaylardan sıkılan kişiler Earl gray çaylara yönelebilirler. Bu çayların türü tüketilerek hem eşsiz çayların içilmesi hem de ruhun rahatlatılabilmesi sağlanır.

Formuna Dikkat Edenler İçin Bitki Çayları

Formuna dikkat eden ve kilo vermek isteyen kişiler Hindistan cevizi veya maydanoz kullanılarak hazırlanan çayları tüketebilirler. Maydanozlu çaylar günün farklı saatlerinde tüketilen kişilerin formda kalmalarını sağlayan çaylar arasında yer alır. Maydanozlu çayları ek olarak Hindistan cevizi kullanılarak hazırlanan çaylar da formunu korumak isteyen kişilerin tercih edilebilecekleri çayların türleridir. Çayın bu türleri yemeklerden önce tüketilmeleri durumunda tok hissedilmesini ve daha az yemek yenilmesini sağlayan ürünlerdir. Formunu korumak ve yediklerine dikkat etmek isteyen kişiler maydanozlu ve Hindistan cevizli çayları tercih edebilirler.

Çaylar Nasıl Demlenir?

Lezzetli çay yapımı için farklı yöntemler uygulanabilir. Ancak çayların daha lezzetli olabilmesi rengini daha fazla verebilmesi için kullanılan çayın Karadeniz çayı olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Karadeniz çayları sahip oldukları aromaları ve demlendiklerinde vermiş oldukları renkler ile hakiki çayları içmek isteyen kişilere favori çayları olacaktır. İster Karadeniz çayları olsun ister farklı çaylar olsun çayların daha lezzetli olabilmesi için nasıl demlendikleri oldukça önemlidir. Çay demleme işlemi için çayların yapraklarını su içerisinde çok fazla kaynatılmaması gerekir. Ayrıca suyun uzun süre kaynamış olması da çayın renginin yeterince alınamamasını neden olur. Bu nedenle daha kıvamlı ve aromalı çaylar elde edebilmek için kaynamış su değildi kaynayıp 5 dakika bekletilmiş su ile çaylar demlenmelidir. Kaynayıp bekletilmiş suyun içerisine toz çaylar veya poşet çaylar eklenerek 5 dakika kadar demlenmesi sağlanır. 5 dakika kadar demlenen çaylar aromasını ve rengini suya verecektir. 5 dakika kadar demlenen çaylar servisi hazır olacaktır.