500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Çok Satan

Marka
  • TEX
  • ABC DETERJAN
  • ACE
  • DOMESTOS
  • BİNGO
  • TANIMSIZ
Tip
  • ADET
  • KOLİ

Çamaşır Ve Hijyen Sıvısı

Çamaşır ve Hijyen Sıvısı

Çamaşır suyu mutfak banyo tuvalet gibi pek çok alanda kullanılan bir hijyen malzemesidir. Çamaşır suları kullanılarak zorlu lekelerin çıkarılması sağlanır. Zorlu lekelere ek olarak çamaşır suları kullanılarak hijyenik ortamların yaratılması da sağlanır. Geniş kullanım alanı ile dikkat çeken çamaşır suları pek çok yüzeyde kullanılır ve kimyasal bir temizlik aracıdır. Siz de çamaşır sularını kullanarak hem daha hijyenik ortamlar yaratabilir hem de temizlik yapabilirsiniz.

Çamaşır Suları Neye Yarar?

Çamaşır suyu çeşitleri ile evlerde ve iş yerlerinde temizlik yapabilmek mümkündür. Çamaşır suları mutfak banyo tuvalet gibi pek çok alanda kullanılan ve kullanıldıkları alanları daha hijyenik yapan ürünlerdir. Çamaşır suları ayrıca giysilerin temizlenmesinde de kullanılabilir. Çamaşır suları kullanarak kıyafetlerdeki zorlu lekelerin çıkarılması sağlanabilir. Ancak çamaşır suları kullanırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Özellikle çamaşır suları kıyafetlerde kullanılacaksa kullanılacak olan çamaşır suyunun miktarını doğru ayarlanması gerekir. Aksi halde kıyafetlerin zarar görmesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Çamaşır suları banyo tuvalet gibi pek çok alanda da kullanılabilir. Yeterli miktarda kullanılan çamaşır suları sayesinde bakterilerin öldürülmesi ve mikrop oluşumunun önüne geçilmesi sağlanır. Siz de kullanacağınız alana uygun çamaşır sularını seçerek hijyenik ve mikroplardan arınmış ortamlara sahip olabilirsiniz.

Sıvı Formdaki Çamaşır Suları

Sıvı çamaşır suyu kıyafetlerde daha çok kullanılan çamaşır suyudur. Bu çamaşır suları leke bulunan kıyafetlerin üzerine damlatılarak lekelerin çıkarılmasını sağlar. Sıvı çamaşır suları sayesinde hem kıyafetlerin zarar görmesinin önüne geçilebilir hem de zorlu lekeler kısa süre içerisinde çıkarılabilir. Sıvı formdaki çamaşır suları ayrıca koltukların ve halıların temizlenmesinde de kullanılabilir. Sıvı haldeki çamaşır suları koltuk halı kilim gibi leke bulunan yüzeylerin üzerine damlatılarak lekelerin kısa süre içerisinde çıkarılmasını sağlar.

Jel Kıvamlı Çamaşır Suları

Çamaşır suları jel kıvamında da bulunabilir. Jel çamaşır suyu özellikle banyo tuvalet mutfak gibi alanların temizliğinde kullanılan bir deterjan türüdür. Jel kıvamdaki bu çamaşır suları kirli mekanlara sıkılarak bir süre bekletilir. Çamaşır sularının sıkıldığı alanlar kısa süre içerisinde lekelerden ve mikroplardan arınacaktır. Jel kıvamda olan çamaşır suları lavaboların işçilerinin de temizlenmesinde sıklıkla tercih edilir. Lavaboların içlerini sararması durumunda bir miktar jel kıvamlı çamaşır suyunun sıkılması ardından da güzelce durulanması önerilir.

Çamaşır Suları Nasıl Kullanılır?

Çamaşır suyu kullanımı oldukça dikkatli olunması gereken bir konudur. Çamaşır suları kokulu oldukları için hem temizlik sırasında hem de temizlik ardından dikkat edilmesi gereken temizlik ürünleridir. Çamaşır sularının kullanılması ile yapılabilecek temizlik için kullanılacak alana çamaşır sularının dökülmesi gerekir. Ancak çamaşır suları ile temizlik yapılmadan önce bilinmesi gereken şey çamaşır sularını su ile seyreltilerek kullanılması gereklidir. Özellikle kıyafetler üzerinde çamaşır sularının kullanılmak istenmesi durumunda mutlaka su ile seyreltilerek kıyafetlerin üzerine sıkılması gerekir. Su ile seyreltilmeden kullanılan çamaşır suları kıyafetler üzerinde ağartıcı ve renk değiştirici bir durum meydana getirebilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için kıyafetlerde çamaşır suları kullanırken dikkatli olunması gerekir. Kıyafetlere ek olarak çamaşır suları banyo tuvalet mutfak gibi pek çok alanı daha hijyenik hale getirilmesi için de kullanılır. Çamaşır sularını mekan temizliğinde kullanılabilmesi için 3 ya da 4 litre su içerisine yarım su bardağı kadar çamaşır suyunun karıştırılması yeterli olacaktır. Bu karışım ile temizlenmek istenen alanlar güzelce silinmeli ve 10 dakika kadar bekletilmelidir. 10 dakika bekletildikten sonra çamaşır suyunun kullanıldığı alan bol su ile durulanmalıdır. Çamaşır suyunun kullanımı kadar kullanıldıktan sonra durulama işleminin yeterli yapılması da oldukça önemlidir. Özellikle mutfaklarda kullanılan çamaşır suyunu yeterince durulandığından emin olunması gerekir. Aksi halde çamaşır suları hem bulundukları mekanlara zarar verebilir hem de kokuları nedeniyle evde yaşayan kişileri olumsuz etkileyebilir.

Çamaşır Suları Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kokulu çamaşır suyu kullanılan evlerde bazı noktaları dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Aksi halde zehirlenme veya kıyafetlerin zarar görmesi gibi pek çok sorunla karşılaşılabilir. Çamaşır suyu kullanırken dikkat edilecekler şöyle açıklanabilir:

Çamaşır sularının kullanıldığı ortamlarda uzun süre bulunmamak gerekir
Ayrıca çamaşır suyunun uzun süre solunmaması da oldukça önemlidir
Çamaşır sularının el ve cilde kesinlikle temas ettirilmemesi gerekir
Çamaşır sularının vücuda zarar verilebileceği unutulmamalı ve göz ve ağızda kesinlikle çamaşır suyunun değdirilmemesi gerekir. Bu nedenle çamaşır suyunun kullanılacağı durumlarda eldiven takılması gerekir. Eldiven takılarak çamaşır suyunun cilde vereceği etkilerden kurtulabilmek mümkün olacaktır
Çamaşır suyunun kullanıldığı ortamların yeterince havalandırılması da oldukça önemlidir
Çamaşır suyunun kullanıldığı mekanların ayrıca bol su ile durulanmalıdır
Yukarıda ele alınan noktalara dikkat edildiği durumlarda çamaşır suyunun cilde veya kıyafetlere herhangi bir zararı olmayacaktır. Siz de daha hijyenik ortamlar için çamaşır sularını dikkatli şekilde kullanarak mikropların ve bakterilerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.