500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Beslenme Aksesuarları

Marka
  • EDA
  • FERİDE
Tip
  • KOLİ
  • ADET
  • PAKET

Beslenme Aksesuarları

Beslenme Aksesuarlar

Bebek ürünleri cildi yumuşatma özelliğine sahip olan ve bebeklerin savunmasız bir yapıya sahip olan ciltlerine onaran ürünlerdir. Yeni doğan bebeklerin cildi oldukça hassastır. Özellikle ilk iki yıl, mutlaka bebekler için özel olarak üretilen ürünlerden tercih yapmak gerekir. Eğer bebekler yetişkinler için kullanılan ürünler ile bakım görürse bu durum pek çok farklı problem ile karşılaşmayı neden olabilir. Bebeklerin hassas cildin onarılması ve daha sağlıklı hale gelmesi için mutlaka bebekler için özel olarak üretilen ürünlerden yana tercih yapmak gerekir.

 

Bebeklerin Savunmasız Cildi İçin Üretilen Doğal İçerikli Bebek Ürünleri

Bebeklerin cildi oldukça savunmasızdır. Bunun yanı sıra bebekler yeni doğan bireyler olmaları sebebiyle ciltler için neyin iyi olduğuna karar verebilecek savunmada değildirler. Dolayısıyla mutlaka ebeveynlerin bebek cildi için en uygun ürünü tercih etmeleri gerekir. Günümüzde bebekler için özel olarak üretilen ürünlerin çok büyük bir popülerliğe sahip olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Yalnızca bebekler değil yetişkinler tarafından da yaygın olarak kullanılan ve büyük bir ilgi gören bu ürünler, genellikle doğal içeriye sahip olacak şekilde üretilir. Bu sayede, kimyasal ürünlerin ciltte istenmeyen etkiler yaratması riskini minimum seviyeye indirirler. Doğal bir seçenekten yana tercih yapmak isteyen herkesin ve ebeveynlerin tercihi olan bebek ürünleri farklı içeriklere sahiptir.

 

Bacak Ve Koltuk Altı Gibi Kıvrımlı Bölgelerin Rahatsızlık Hissetmesini Engelleyen Bebek Pudrası

Bebeklerin hassas ciltleri özellikle yaz aylarında zorlu süreçlerden geçer. Bacak ve koltuk altı kısımları gibi kıvrımlı olan bölgeler, alerjik durumlardan çok hızlı şekilde etkilenebilir. Bu gibi bir problem yaşanması bebeklerin kendilerini huzursuz hissetmelerine yol açabilir. Bebekler huzursuz olduğunda ise ebeveynler de kendilerini huzursuz hisseder ve bu durum her iki taraf içinde rahatsız bir duruma sebebiyet verir. Bebeklerin hassas ciltlerin alerjik reaksiyon göstermemesi ve daha huzurlu olmalarını sağlamak için kullanılması gereken bir takım ürünler bulunur. Uzun yıllardır bu ürünler arasında yer alan ve en çok tercih edilen seçeneklerden birisi ise bebek pudrası olarak bilinir.

 

Kireci andıran bir görüntüye sahip olan bebek pudrası, beyaz görünümlü bir toprak olarak ele alınabilir. Maden olarak çıkarılan dolayısıyla mineral kategorisinde yer alan bebek pudrası, bebeklerin hassas ciltler için en önemli cilt bakım ürünleri arasında yer alır. Bebek pudrası bebeklerin bez kullanımı süresi boyunca en çok kullanılan ürünler arasında bulunur. Bu denli yoğun şekilde kullanılıyor olmasını sağlayan en önemli özelliği ise pişik gibi istenmeyen durumlara engel olmasıdır.

 

Bebek Ürünleri Kullanımı İle Sağlıklı Bir Rutin Oluşturmak Mümkün!

Günümüzde yetişkinler tarafından da saç yağlanması ya da makyaj gibi amaçlar sebebiyle kullanılan bebek pudraları, bebeklerin hassaslıkları için uygun bir üründür. Mineral kategorisinde yer alan ve içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmayan bebek pudrası gibi bebek ürünleri bebeklerin sağlıklı bir vücuda sahip olmaları ve kendini daha huzurlu hissetmelerine yardımcıdır.

 

Farklı Amaçlar İçin Kullanılan, Faydalı ve İşlevsel Bebek Vazelin Çeşitleri

Bebek vazelin ise cildin hapsedilmesine ve cildin onarılmasını sağlayan en önemli bebek bakım ürünleri arasında yer alır. Bebekler yeni doğdukları zamanlarda genellikle yağlı bir cilde sahip olur. Ancak buna rağmen ciltleri hızlı bir şekilde kurumaya müsaittir. Özellikle yaz aylarında kuru cilt sebebiyle ciddi problemler yaşayabilirler. Cildin kuruması kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlara da yol açar. Bu gibi sorunların üstesinden gelmek için kullanılan vazelin, nemlendirici bir jel kıvamındadır. Pişik ve kızarıklık gibi sorunların ortadan kaldırılması için mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekir.

 

Bebek malzemeleri ebeveynler tarafından tercih edilen ve bebeklerin çok daha sağlıklı bir büyüme sürecine sahip olmalarını sağlayan ürünlerdir. Bebeklerin hassas cildine uyum sağlayabilmeleri için genellikle doğal malzemeler ile üretilirler.