500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Bebek Beslenme Ürünleri

Marka
  • ETİ
  • SMA OPTIBRO
  • ÜLKER
  • TANIMSIZ
  • HİPP MAMA
  • ARIMAMA
Tip
  • ADET
  • KOLİ

Bebek Beslenme Ürünleri

Bebek Beslenme Ürünleri

Bebek beslenme ürünleri bebeklerin gelişimi sürecinde kullanılması gereken ürünlerdir. Özellikle 6 aydan itibaren bebeklerin takviye ürünleri kullanmaya başladıkları bilinir. Bebekler için takviye gıdalar kullanılarak bebeklerin büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan vitamin ve mineralleri almaları sağlanır. Uygun fiyatlı bebek beslenme ürünleri ile bebeklerin daha sağlıklı şekilde büyüyüp beslenmeleri sağlanır.

Ek Gıda Kullanımı

Bebek beslenme ürünleri içerisinde bebeklerin gelişimi büyümesi için hazırlanmış olan ek gıdalar bulunur. Bebekler için ek gıdalar 6 aydan itibaren verilmeye başlanabilir. Bu ek gıdalar içerisinde bebeğin büyüyüp gelişebilmesi için farklı meyve ve sebze bulunan ürünler tercih edilebilir. Özellikle bebeklerin daha sağlıklı büyüyebilmeleri için içerisinde havuç patates gibi sebzeler bulunan ek gıdaların kullanımına özen gösterilmelidir. Yaz aylarında ise muz başta olmak üzere mevsim meyveleri bulunan ek gıdalar kullanılarak bebeklerin gelişim süreçleri desteklenebilir. Ayrıca yoğurdun içerisine mevsim meyveleri eklenerek hazırlanan ek gıdalarla bebeklerin gelişim sürecinde mutlaka tüketmesi gereken ürünlerdir.

Bebek Mamaları

Bebekler ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmelidir. 6 ayın ardından bebekler anne sütü ile doymakta zorlanabilirler. Bebeklerin anne sütü ile doyamadıkları durumlarda bebek maması kullanımına geçilebilir. Bebek mamaları hazır mama karışımlarının içerisine ılık su katılarak kolaylıkla hazırlanabilir. Hazırlanan bu mamalar 6 ayını doldurmuş olan bebekleri 3 saatte bir yedirilebilir. Bebeklerin 3 saatte bir bebek mamaları ile beslenmesi ile karınlarının doymaları sağlanabilir. Karınları doğan bebekler hem daha hızlı büyüme gösterip hem de daha sakin olacaklardır.

Bebek Püreleri

Bebeklerin gelişim sürecinde kullanması gereken bazı mamalar ve takviye ürünleri bulunur. Bebek takviyesi ürünleri sahip oldukları vitamin ve mineraller sayesinde bebeklerin gelişim göstermesini ve daha sağlıklı şekilde büyümesini sağlarlar. Bebekler için kullanılan takviye ürünler arasında bebek püresi de bulunur. Bebek püreleri farklı meyveler kullanılarak hazırlanan bir takviye ürünüdür. Bu püreler seçilirken mevsim meyveleri kullanılan pürelerin seçimi oldukça önemlidir. Takviye ürünleri kullanmaya başlayan bebeklere ilk olarak elma püresi ve muz püresi yedirilebilir. Bu meyveler ek olarak armuttan ve kayısıdan da elde edilen püreler bebeklerin ihtiyaç duyduğu vitaminleri alabilmeleri için oldukça önemlidir. Kış aylarında ise bebekler için hazırlanan portakallı ve mandalinalar bebek püreleri tercih edilebilir. Bebeklere yedirilen püreler ile hem bebeklerin karınlarının doyması hem de daha sağlıklı şekilde büyümeleri için gerekli vitaminlere almaları sağlanır.

Bebe Bisküvileri

Bebeklerin zeka gelişimini sağlanabilmesi ve daha hızlı şekilde büyüyebilmeleri için çeşitli ek gıdaları kullanmaları önerilir. Kullanılan ek gıdalar ile bebeklerin ihtiyaç duydukları Demir ve çeşitli mineralleri almaları sağlanır. Bebekler tükettikleri ürünler ile elde ettikleri vitamin ve mineraller sayesinde daha hızlı gelişim gösterirken daha sağlıklı olurlar. Bebeklerin gelişini göstermesi ve hızlı büyüyebilmesi için kullanılması önerilen bir diğer ek gıda ise bebe bisküvileridir. Bebe bisküvileri bebeklerin anne sütü ile doymaması durumunda kullanılabilecek olan ek gıdalardır. Bu bisküviler bebeklere atıştırmalık olarak verilebilecekleri gibi sütle karıştırılarak mama halindedir verilebilirler. Bebe bisküvisi ile hazırlanan muhallebiler de bebeklerin karınlarının doymasını sağladığı gibi daha hızlı şekilde gelişmelerini yardımcı olacaktır.

Beslenme Ürünlerinin Saklanılması

Bebekler için gıda ürünleri tüketimi kadar saklanması da oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında bebekler için hazırlanan mamaları ve bebek pürelerinin buzdolabında saklanmasına özen gösterilmelidir. Mamalar ve bebek püreleri buzdolabında saklanarak gün içerisinde bebeğe yedirilebilir. Ancak bebekler için hazırlanmış olan gıdaların buzdolabında çok uzun süre saklanmamasına dikkat edilmesi gerekir. Bebeğiniz için hazırlamış olduğunuz gıdaları buzdolabında en fazla 2 gün bekletmenizi önerilir. 2 günün ardından buzdolabındaki besinler tatlarında değişime yaşayabilir veya tazeliğini yitirebilir. Bebeklerin daha taze ürünleri tüketebilmesi için hazırlanmış olan gıdaların buzdolabında en fazla 2 gün saklanmış olduğuna dikkat edilmelidir.