500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Müşteri Hizmetleri 0850 474 5 474
Hesabım Giriş Yap Üye Ol
Sepetim 0

Baharat

Marka
  • TANIMSIZ
  • ERDİNÇ
  • İNCİ
Tip
  • PAKET
  • ADET
  • KOLİ

Baharat

Baharat

Baharat çeşitleri yemeklerin daha lezzetli olması için kullanılan ürünlerdir. Kekik nane pul biber sumak karabiber gibi pek çok baharat çeşidi bulunur. Bu baharatların yemeklere eklenmesi ile yemeklerin tadı anında değişir. Yemekler içerisine uygun oranda eklenen baharatlar sayesinde daha lezzetli yemekler elde edebilmek mümkündür. Baharat kullanımı yemeğin içerisinde bulunan ürünlere göre yapılmalıdır. Yemeğin ana malzemesi ve baharat arasında uyumun yakalanması ile eşsiz lezzette yemekler hazırlanabilir.

Sumak ile Yemeklere Lezzet Katın

Yemeklere daha ekşimsi bir tatlıda binmek için sumak kullanılması önerilir. Sumak kırmızı renkli çiçeklerden elde edilen ve bu nedenle kırmızı renge sahip olan bir baharat türüdür. Ekşimsi tadı ile diğer baharatlar arasından sıyrılmayı başaran sumak yemeklerin rengini ve tadını değiştirmede kullanılır. Sumak toz halinde ve tane halinde satışa sunulan bir baharat türüdür. Sumak al seçeneği ile toz ve tane baharatı istediğiniz kilogram veya gramlarda alabilmeniz mümkündür. Sumak yemeklere lezzet katmasının yanı sıra sahip olduğu c vitamini ile de sık sık tercih edilen bir baharat türüdür. Yoğurtlara veya salataları eklenen sumak ile midede meydana gelen problemlerin hafifletilmesi ve sindirim sisteminin daha hızlı çalışması sağlanabilir. Aycan yemeklerde sumak kullanılması ile kan şekerinin dengede kalması ve iştahın açılması da sağlanır. Siz de hem daha lezzetli yemekler yapabilmek hem de midenizde bulunan problemlerden kurtulabilmek için sumak kullanımına ağırlık verebilirsiniz.

Karabiber Kullanarak Etkileyici Tatları Yakalayın

Baharat al araması yaptığınız takdirde çeşitli baharatlara dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz. Doğal baharat kullanılması ile hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı yiyecekler hazırlayabilmek mümkündür. Bebeklerde kullanılan baharat türleri arasında karabiber de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Uygun fiyatlı karabiber alarak hem yemeklerin içerisinde hem de üstlerinde karabiber kullanılabilir. Karabiber sahip olduğu aromatik tadı ile yemeklerin daha güzel olmasını sağlayacaktır. Karabiber aromasına ek olarak cilde ve sindirim sistemine iyi geldiği için de yemeklerde sık sık kullanılır. Siz de karabiber alıp yemeklerinize katarak hem daha lezzetli yemekler hazırlayabilir hem de daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Aromatik Yemekler İçin Kekik Kullanın

Daha aromatik yemekler hazırlayabilmek için kullanmanız gereken baharat kesinlikle kekik olmalıdır. Kekik hem aromatik tadı hem de aromatik kokusu ile yemeklerinizin daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Özellikle sebze yemeklerine kekik eklenmesi ile yemeklerin daha lezzetli hale geldiğini görebilirsiniz. Yemeklere ek olarak hazırlamış olduğunuz salatalara da kek kullanarak çeşitli soslar yapabilirsiniz. Kekik al seçeneği ile aromatik salatalara ve sebze yemeklerini dakikalar içerisinde sahip olabilirsiniz.

Daha Acı Yemekler İçin Pul Biber Kullanın

Pul biber baharat türleri arasında yer alan en acı baharatlardan birisidir. Acı bir baharat olması ile özellikle ülkemizde doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu mutfağında daha çok tercih edilir. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu mutfağında bulunan başta kebap olmak üzere çeşitli et yemekleri pul biber kullanılarak daha lezzetli hale getirilebilir. Toz pul biber ayrıca salatalara ve çorbalara da eklenerek daha lezzetli hale getirilebilir. Siz de hazırlayacağınız yemekleri daha acı ve aromatik olmasını istiyor iseniz pul biber al seçeneği aldığınız baharatı damak tadınıza uygun miktarda ekleyebilirsiniz.

Eşsiz Kokusuyla Nane

Baharatlar içerisinde en güzel kokuya sahip baharat nanedir. Baharat kullanımı doğru yapıldığı taktirde nane aromatik tadı ve etkileyici kokusu ile kullanıldığı yemeklerin daha lezzetli hale gelmesini sağlar. Toz nane sulu yemekler ve çorbalarda kullanılarak yemeğin tatlandırılmasını sağlar. Nane ayrıca salataların içerisine de eklenebilir. Nanenin salataların içerisine eklenmesi ile salatalar hem daha güzel bir tada sahip olacak hem de ferah kokusu ile dikkat çekecektir. Nane yemeklerde ve salatalarda kullanımına ek olarak bitki çaylarının hazırlanmasında da sıkça kullanılır. Sıcak su içerisine bir miktar nanenin eklenmesi ile dakikalar içerisinde ferahlatıcı bitki çayları hazırlanabilir. Siz de yemeklerinizin daha lezzetli olması ve salatalarınızın daha güzel kokması için nane al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.